Кабмін продовжив строки бронювання до року і розширив бронювання дефіцитних ВОС
Уряд України оновив затверджений у січні 2023 року постановою №76 порядок бронювання військовозобов'язаних співробітників
Кабмін продовжив строки бронювання до року і розширив бронювання дефіцитних ВОС
Таким чином збільшивши максимальний термін такого бронювання з 6 до 12 міс.
Деталі
"Військовозобов'язані .... підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності (ВОС)", - ідеться в оновленому порядку бронювання, затвердженому постановою Кабінету міністрів № 650 від 5 червня, оприлюдненому ввечері в п'ятницю, раніше до цього бронювання дефіцитних ВОС, можливе було лише для керівників критично важливих підприємств і їхніх заступників, а також в окремих галузях.
Крім того, документ дещо розширює перелік суб'єктів, які можуть бронювати всіх військовозобов'язаних, а не тільки до 50%. Наприклад, йдеться про будівельників фортифікацій, протезистів. Також, ліміт на кількість заброньованих працівників відсутній у спеціалізованих установ ООН, іноземних дипломатичних установ в Україні та українських дипломатичних установах за кордоном, представництвах міжнародних організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення, міжнародних судових органів, українських неурядових організацій, які реалізують гуманітарні проєкти за гроші міжнародних партнерів, зокрема Товариства Червоного Хреста України, а також представництв донорських установ, виконавців проєктів міжнародної технічної допомоги.
Також, згідно з опублікованим опозиційним депутатом документом, право на відтермінування отримують усі кінцеві бенефіціари критично важливих підприємств і члени наглядових рад стратегічно важливих підприємств з активами або річним доходом від 200 млн грн, а також особливо важливих з активами від 2 млрд грн або річним доходом від 1,5 млрд грн.
Постанова також містить нововведення щодо подання списків для бронювання через "Дію".
Як повідомлялося, уряд цього тижня продовжив ще на два місяці строки чинних відтермінувань у межах бронювання.
Бізнес-спілка Diia.City United на зустрічі з представниками Міноборони, Мінекономіки, Мінцифри закликала прискорити впровадження е-бронювання і збільшити термін бронювання з 6 до 12 місяців.
Раніше про запуск електронного бронювання на порталі "Дія" повідомила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко, а віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що бронювати співробітників через "Дію" можна буде вже з липня.
Читайте також, підготовка до зіткнення НАТО і росії: Маляр про майбутнє війни.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!