Найважливіші пріоритети, завдання та очікування України на URC-2024
Основні сигнали від партнерів та домовленості за підсумками першого дня конференції озвучив Данило Гетманцев

Зеленський виступив з промовою на Конференції з відновлення України/Фото: ОП
Президент Володимир Зеленський виступив з промовою на Конференції з відновлення України (URC-2024) та окреслив найважливіші пріоритети, завдання та очікування.
Деталі
Перше – посилення ППО: "ми вдячні за вже передані комплекси, але нам потрібно більше, щоб закрити небо, захистити нормальне життя, не дати зруйнувати економіку".
Друге – енергетика, яку путін розглядає як зброю.
Третє – політика та європейські перспективи, цей червень має стати часом, коли буде затверджена переговорна рамка та розпочаті самі перемовини про вступ до ЄС.
Четверте – мотивація, адже потрібно забезпечити максимальний практичний результат від Конференції, вийти на укладення конкретних угод – на урядовому рівні, на рівні громад, на рівні компаній.
Наші ключові акценти сьогодні, зрозуміло, ППО та енергетика. Це те, без чого взагалі неможливе сучасне життя й нормальна соціальна активність. Німеччина є лідером у допомозі Україні в захисті неба системами "Петріот". І сьогодні є нове рішення щодо ППО – і не тільки "Петріот", – заявив Зеленський
Основні сигнали від партнерів та домовленості за підсумками першого дня конференції:
- "Україна виконала всі зобов’язання для початку переговорів про вступ до ЄС, щоб такі перемовини почались до кінця червня 2024 року", – заявила голова Єврокомісії, Урсула фон де Ляєн.
- З боку Єврокомісії підтверджено раніше взяті зобов’язання надати до кінця червня 2024 року 1,9 млрд євро за планом Ukraine Facility та перші 1,5 млрд євро доходів від заморожених російських активів у липні 2024 року, з яких 90% піде на оборону, 10% – на відновлення.
- Підписано перші гарантійні угоди на 1,4 млрд євро у рамках інвестиційного компоненту Ukraine Facility: 1 млрд євро кредитних гарантій і 0,4 млрд євро змішаних грантів, що будуть надані насамперед на відновлення та розвиток енергетичної інфраструктури.
- Німеччина надасть Україні третю систему ППО Patriot, установки Iris-T, Gepard, ракети, боєприпаси впродовж найближчих тижнів і місяців.
- Італія погодила пакет у 140 млн євро для української інфраструктури, а також надасть додатковий пакет SAMP/T для посилення ППО.
- Підписана угода з Банком розвитку Ради Європи щодо надання Україні позики обсягом 100 млн євро в рамках проєкту "НОМЕ. Компенсація за знищене житло".
- Підписана низка угод з німецькою KfW щодо технічної допомоги для трансформації Фонду розвитку підприємництва (власне у наш аналог KfW), пільгового кредиту на 30 млн євро для Укренерго тощо.
- У день відкриття конференції стало відомо про запуск першого цеху із виробництва і ремонту бронетехніки на базі Rheinmetall та Укроборонпром.
Раніше ми писали, що ЄС має розпочати переговори про вступ України ще до кінця червня.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!