Дуда сподівається, що Китай допоможе встановити в Україні мир
Встановлення миру відповідає принципам міжнародного права
Сі Цзіньпін: Китай має намір сприяти мирним переговорам і політичному врегулюванню "української кризи"
Президент Польщі Анджей Дуда після зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном у Пекіні заявив, що сподівається на допомогу Китаю в закінченні війни в Україні та встановленні миру, що відповідатиме принципам міжнародного права.
Деталі
...Я представив голові нашу думку на сьогоднішню ситуацію з безпекою в Європі та в світі. Але насамперед у нашій частині Європи. Усі загрози, які ми - Польща - сприймаємо, наш погляд на ситуацію. А також те, що мир дуже потрібен. І я сподіваюся, що тут Китай підтримає - як світова держава, а також як член Ради Безпеки ООН - прагнення до мирного завершення війни, розв'язаної Росією в Україні, - сказав він під час спілкування з польськими ЗМІ в Пекіні.
Також Дуда наголосив, що дуже розраховує на це, і що закінчення війни має відповідати принципам міжнародного права. Він додав, що "це має абсолютно фундаментальне значення".
...Голова КНР Сі Цзіньпін сьогодні кілька разів наголосив, що Китай прагне миру, тому що Китай - країна, яка прагне мирного розвитку. Голова Сі Цзіньпін неодноразово наголошував це сьогодні в нашій розмові. Я детально виклав нашу ситуацію і нашу думку. І я можу сказати, що нас вислухали. Я не хочу говорити тут про деталі нашої бесіди віч-на-віч, - сказав президент Польщі.
За словами Дуди, вони з Сі Цзіньпінем провели дуже детальну розмову. Також президент Польщі висловив упевненість, що голова КНР має докладну інформацію наразі про "ситуацію в нашій частині Європи, про відносини між країнами, між Росією і сусідніми державами".
...Нас почули, - сказав польський президент.
Відповідаючи на запитання, чи хоче Китай брати участь у мирному процесі в Україні, з огляду на те, що китайська делегація не була присутня на Глобальному саміті миру в Швейцарії, Дуда зазначив, що "Китай діє по-своєму".
...Ми не втручаємося в дії Китаю. Китай також є членом Ради Безпеки ООН, у нього є своя міжнародна, глобальна позиція. Як і в кожної наддержави, у нього, звичайно, є свої інтереси. Ми виклали свій погляд. Нас приймали і приймають тут дуже люб'язно, дуже гідно, і з нами тут поводяться як із друзями, - зазначив польський лідер.
- Позиція Китаю щодо "української кризи" полягає у сприянні мирним переговорам і політичному врегулюванню, заявив голова КНР Сі Цзіньпін, повідомляє МЗС КНР.
Важливо: "українською кризою" в Китаї називають війну Росії проти України.
...Сі Цзіньпін наголосив, що позиція Китаю щодо української кризи полягає у сприянні мирним переговорам і політичному врегулюванню. Нині слід докласти зусиль, щоб уникнути розширення і загострення конфліктів, деескалації ситуації та створення умов для мирних переговорів. Це в інтересах міжнародної спільноти, включно з Європою, - ідеться в пресрелізі.
Як зазначається, Китай виступає проти того, щоб "деякі люди використовували нормальну торгівлю між Китаєм і Росією для відволікання конфліктів і дискредитації Китаю".
Китай заохочує і підтримує всі зусилля, які сприяють мирному розв'язанню "кризи", а також сприяє побудові збалансованої, ефективної та стійкої архітектури європейської безпеки, наголошено в повідомленні.
...Китай по-своєму готовий і надалі відігравати конструктивну роль у політичному врегулюванні української кризи, - ідеться в пресрелізі.
путін дуже боїться, що Китай включиться в переговорний процес – політолог Вадим Денисенко.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!