Експерт розкритикував так званий "план Гордона"
На думку експерта, серйозні та реально перспективні мирні плани навряд чи би взагалі просочились в медіа

Експерт розкритикував так званий "план Гордона"
У неділю, 30 червня, журналіст Дмитро Гордон на своєму YouTube-каналі розповів про “мирний план”, який нібито представники російської влади запропонували політичному керівництву Сполучених Штатів Америки. Серед пунктів цього плану — відмова України від Донецької та Луганської областей, передача під контроль Україні Енергодара та Запорізької АЕС, особливий адміністративний статус Криму та заборона Україні вступати до НАТО.
Meta.ua звернулася до політичного експерта Олега Постернака із проханням пояснити, наскільки реальним може виявитися цей план та чи можливі перемовини між Україною та росією у найближчому майбутньому.
Далі — пряма мова експерта
Цей "мирний план" — з жанру бульварної аналітичної фантастики, що дуже дивно спостерігати, як широким обговоренням йому надається якась публічна легітимація та право на існування. Ми повинні пам'ятати, що живемо в час інформаційних війн, коли за допомоги певних інформаційних розміщень, операцій базових ефектів та їх "експертного супроводу" країнами досягаються певні політико-дипломатичні та воєнні цілі.
По-перше, серйозні та реально перспективні мирні плани навряд чи би взагалі просочились в медіа. Зрозуміло, що на це може бути воля однієї із сторін, яка має певні розрахунки, обираючи спеціально канал зливу інформації і плануючи досягнення певних цілей (це може бути зрив домовленостей або компрометація сторін, що ведуть перемовини). Але в цьому випадку це малоймовірно.
По-друге, висловлені позиції виписані, відверто кажучи, в дуже "проукраїнському" дусі, що ставить під питання реальність їх прийняття російською стороною, що зараз прекрасно розуміє, наскільки вигідно їй продовжувати у війні на виснаження тактику поступового вигризання української території через вогняні кулаки та м'ясні штурми. Навіщо росіянам зараз йти на такі "жирні" поступки, коли вони щотижня невеликими кроками просуваються українською територією, не жаліючи ресурсу та не оглядаючись на кількість загиблих зі свого боку?
Тому ми в даному випадку маємо справу із простим набором ідей, які вкинуті в українське середовище з метою свідомого нагрівання надмірно завищених очікувань громадян щодо наївної віри у можливості для України вийти з війни у кращих позиціях, ніж це передбачає реальний стан справ. А коли компроміс із рф виявиться не таким, як "намальовано" в цьому плані – то це викличе в українському суспільстві ще більшу колективну фрустрацію, що здатна віддзеркалити неконтрольованою внутрішньополітичною дестабілізацією.
Крім підсилення болючості перспективної втрати територій, ця інформаційна операція не має більше ніякої мети, тим паче дипломатичної. Ну й, звісно, зростання клікбейтного згадування журналіста, який забезпечив цю інформаційну операцію.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!