Воєнний стан таки забороняє звільнення Кабміну – Железняк
Раніше нардеп заявляв, що звільнення прем'єра чи Кабінету міністрів конституцією не забороняється
Під час воєнного стану звільнити прем'єра не можуть/Фото: Henry Nicholls - WPA Pool/Getty Images
На початку місяця народний депутат Федір Веніславський заявив, що відставка прем'єра Дениса Шмигаля неможлива, адже це призведе до відставки Кабміну, що заборонено законом про воєнний стан. Колега Веніславського Ярослав Железняк заперечив цю заяву, але тепер спростував свої слова, підтвердивши, що звільнення прем'єра чи КМУ таки заборонене Конституцією. Ця суперечка сталася на тлі чуток про те, що в Офісі президента планують змінити склад Кабміну.
Деталі
Веніславський посилався на 10 статтю Закону "Про правовий режим воєнного стану", де йдеться про неприпустимість припинення повноважень органів державної влади, інших державних органів в умовах воєнного стану. У Законі зазначено, що у період дії воєнного стану не можуть бути припинені повноваження Кабінету Міністрів України.
Железняк же зазначав, що Кабінет Міністрів України відставку якого прийнято ВРУ, продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Уряду, посилаючись на статтю 115 Конституції України.
Нардеп пояснює, що суперечка фактично була щодо значення "припинення повноважень". Тобто, коли звільняють Премʼєра/КМУ чи це є "припиненням повноваженням" чи діє безперервність влади. Железняк зазначає:
Памʼятаєте я писав, що коли міняють Кабмін то всі законопроєкти від нього відкликаються автоматично? Так ось, це відбувається на основі двох Законів:
1. ЗУ про Кабмін, ст. 27
2. ЗУ про Регламент, ст. 105
Тут головне – і там, і там це відкликання законопроєктів попереднього Уряду відбувається саме через "припинення повноважень". І якщо ми глянемо історію останніх змін Уряду: або Яценюка на Гройсмана, або вже в цьому скликанні Гончарука на Шмигаля, то саме так і було. Тобто кожен раз в аналогічній ситуації це було припиненням повноважень. Тому так, звільнення Премʼєра і обрання нового Уряду це є "припинення повноважень КМУ". Тобто прямо заборонено зараз статтею 10 закону про воєнний стан.
Читайте також, Верховна Рада розгляне три законопроєкти, які стосуються вдосконалення роботи сервісних центрів МВС.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!