У МЗС України відповіли на оголошення Малі про розрив дипломатичних відносин
Україна залишає за собою право вжити всіх необхідних заходів політико-дипломатичного реагування у відповідь на недружні дії Перехідного уряду Республіки Малі.
У МЗС прокоментували розрив дипломатичних відносин з Республікою Малі/Фото: Ed Ram/Getty Images
У Міністерстві закордонних справ України відреагували на заяву перехідного уряду Республіки Малі про розрив дипломатичних відносин з Україною. Українське зовнішньополітичне відомство назвало таке рішення поспішним та недалекоглядним.
Деталі
У Малі повідомили про розрив дипломатичних відносин на тлі інформації про те, що нібито Україна допомагала повстанцям туарегам під час їх атаки на колону російських найманців групи "Вагнер".
У МЗС також зазначили, що Україна як жертва неспровокованої повномасштабної збройної агресії з боку рф усіляко намагається за підтримки світової спільноти відновити справедливість та повагу до міжнародного права, покликаного захистити усі країни світу, зокрема африканські, від посягань на їхні суверенітет, незалежність та територіальну цілісність.
У відомстві наголосили, що Україна беззастережно дотримується норм міжнародного права, непорушності суверенітету та територіальної цілісності інших країн та рішуче відкидає звинувачення перехідного уряду Малі у нібито "підтримці Україною міжнародного тероризму".
Також МЗС нагадує, що Україна однією з перших підтримала право африканських народів на незалежність й деколонізацію, серед цих народів й Республіка Малі. З іншого боку росія своїм неспровокованим вторгненням в Україну руйнує архітектуру міжнародної безпеки, порушує Цілі та Принципи Статуту ООН, які зокрема гарантують право країн Африки на вільне майбутнє. До того ж контингент України у складі "блакитних шоломів" зробив внесок у численні операції з підтримання миру у складі Місій ООН у Малі. У МЗС підкреслюють:
Прикро, що Перехідний уряд Республіки Малі ухвалив рішення про розрив дипломатичних відносин з Україною, не провівши ретельне вивчення фактів та обставин інциденту на півночі Малі, а також не надавши жодних доказів щодо причетності України до зазначеної події. При цьому ігнорується, що підконтрольні Кремлю військові структури, зокрема «Вагнер», використовують терористичні методи та є безпосередньо причетними до численних воєнних злочинів, вбивств цивільного населення та жорстокого поводження з військовополоненими як в Україні, так і в країнах Африки.
Нагадаємо, Кулеба проведе офіційні зустрічі з колегами Малаві, Замбії та Маврикія.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!