Сибіга закликав G7+ про підтримку на тлі підготовки рф до атак об’єктів атомної енергетики
Глава МЗС закликав союзників про додаткову допомогу в енергетичному секторі напередодні зими

Сибіга повідомив союзників, що рф готує удари по атомних об'єктах/Фото: МЗС
У Нью-Йорку міністр закордонних справ України Андрій Сибіга взяв участь у міністерському засіданні G7+, де закликав союзників про допомогу на тлі підготовки рф до ударів по українських об'єктах атомної енергетики.
У засіданні G7+ взяли участь представники США, ЄС, Італії, Болгарії, Великої Британії, Данії, Естонії, Канади, Республіки Корея, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Румунії, Словаччини, Франції, Чехії, Швеції та Японії
Під час засідання голова українського зовнішньополітичного відомства Андрій Сибіга наголосив, що напередодні зими Україна потребує термінового посилення трьох напрямів допомоги енергетиці: захисту, відновлення та довгострокової стійкості.
Сибіга також поділився із союзниками інформацією про те, що українська розвідка має дані щодо підготовки рф до ударів по критично важливих об'єктах атомної енергетики, що створює ризики не лише для України, але і для її партнерів. Він закликав союзників працювати над застереженням москви, щоб уникнути такого сценарію. Глава МЗС України зауважив:
По-перше, Україна продовжує працювати над посиленням захисту цих об'єктів. І тут ми розраховуємо на вашу допомогу. По-друге, ми повинні реагувати рішуче і швидко. Офіційно звернутися до Росії і попередити її, щоб вона зупинилася. По-третє, слід забезпечити розширені експертні місії на всіх відповідних об'єктах.
Сибіга також проінформував колег про стан української енергосистеми та російські атаки по енергооб'єктах й про довгострокові та короткострокові плани відновлення енергетики. Глава МЗС підкреслив, що найкращим рішенням для запобігання новим пошкодженням української енергетичної системи є зміцнення повітряного щита України.
У своїх виступах союзники відзначили терміновість додаткової підтримки, повідомили про допомогу, яка уже була надана та про підготовку низки нових зобовʼязань та конкретних пакетів енергетичної допомоги. Зокрема оголосили про додаткове фінансування енергетики, розширення імпорту, нові системи ППО, нові джерела генерації, трансформатори, мобільні генератори та експертну підтримку.
За підсумками зустрічі була ухвалена спільна заява G7+ щодо підтримки енергетичної стійкості України, в якій союзники зафіксували свою готовність надавати додаткову підтримку українській енергосистемі, сприяти захисту енергетики та інвестиціям для зміцнення її довгострокової стійкості.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!