Законопроєкт про створення НУР рекомендовано парламентським фінкомітетом до 2-го читання
Національна установа розвитку буде аналогом німецькому KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau)

Нацустанова розвитку може підтримувати також фізичних осіб
Комітет Верховної Ради із питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту ухвалити у другому читанні законопроєкт №11238 про створення Національної установи розвитку, що буде аналогом німецькому KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau – Кредитна установа для реконструкції), повідомив він у п'ятницю.
Деталі
...Нагадаю, що НУР – це державна спеціалізована установа (банк банків) зі спеціальним мандатом на відновлення та структурну трансформацію економіки, що реалізовуватиме програми кредитування на відновлення країни. Ініціатива передбачає вирішення проблем із кредитуванням релокованого бізнесу, бізнесу на прифронтових територіях, ВПО, а також проєктів із високим рівнем ризику, - написав глава комітету в телеграм-каналі.
За його словами, ця установа отримає доступ до коштів приватних інвесторів для спрямування їх на відновлення та розвиток української економіки шляхом надання підтримки різними фінансовими інструментами переважно суб'єктам малого та середнього підприємництва, які потрапили у скрутне становище, але мають потенціал відновлення та розвитку.
Гетманцев уточнив, що Нацустанова розвитку може підтримувати також фізичних осіб.
Наголошується, що цільовою групою фізичних осіб, яких підтримуватиме НУР, є податкові резиденти України, які не мають доступу до фінансування на "адекватних умовах" або такий доступ утруднений через недосконалість чи нерозвиненість роботи ринкових механізмів, кризи чи інших обставин.
Гетманцев додав, що прикладом такої установи та загальновизнаною історією успіху є KFW (Kreditanstalt für Wiederaufbau – Кредитна установа для реконструкції), створена у післявоєнній Німеччині у 1948 році як частина Плану Маршалла.
Як повідомлялося, 18 червня Рада прийняла за основу законопроєкти про створення Національної установи розвитку (НУР) (№11238 та №11239), які підтримали 233 нардепи.
Згідно з пояснювальними записками на сайті Ради, законопроєкт №11238 визначає підстави для створення НУР та ключові питання її діяльності, тоді як №11239 – особливості оподаткування коштів, одержаних на безповоротній основі від Національної установи розвитку.
Гетманцев уточнював, що законопроєкти були розроблені спільно з Мінфіном та НБУ.
Понад половина опитаних компаній не зможуть компенсувати підвищення військового збору співробітникам.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!