ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Рада ухвалила закон, який вдосконалює систему трансплантації органів

Політика 15:47 - 10 січня 2025

Українці, які загинули під час бойових дій, не зможуть бути посмертними донорами

Верховна Рада змінила правила трансплантації органів/Фото: Unsplash

Верховна Рада змінила правила трансплантації органів/Фото: Unsplash

Верховна Рада ухвалила законопроєкт спрямований на вдосконалення організації надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації. Проєкт закону №9558 уточнює важливі аспекти, як от хто саме не може бути донором органів.

Деталі

Відтепер українці, які загинули під час бойових дій, не зможуть бути посмертними донорами органів та інших анатомічних матеріалів. Йдеться, зокрема, про військовослужбовців.

Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що "за" проголосували 254 парламентарії. У пояснювальній записці автори законопроєкту зауважили, що метою ініціативи є запобігання маніпуляціям і ворожій пропаганді щодо трансплантації в Україні.

Раніше законодавство забороняло бути посмертними донорами військовим і цивільним, які загинули внаслідок війни, але лише на території Донецької та Луганської областей.

Закон передбачає такі ключові нововведення:

  • Створення Національного трансплантологічного комітету – орган координуватиме діяльність у сфері трансплантації органів, тканин і клітин на національному рівні;
  • Введення статусу екстреності трансплантації – механізму, що визначає термінову потребу пацієнтів у трансплантації на основі медичних показників;
  • Запровадження принципу "доміно" у трансплантації – підход дозволяє пересаджувати органи від одного пацієнта до іншого в межах однієї процедури.

Чітка заборона вилучення анатомічних матеріалів у загиблих внаслідок бойових чи інших силових дій має меті запобігти можливим зловживанням, та маніпуляціям в інформаційному просторі, фейкам і ворожій пропаганді.

За 11 місяців 2024 року в Україні лікарі провели 467 трансплантацій органів, з них понад 65% від померлого донора, йдеться у повідомленні МОЗ. Серед усіх трансплантацій органів було 311 нирок, 93 печінки та 63 сердець.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин