Трамп говорить російськими наративами? Думка експерта
Чи досягла новообраного американського лідера російська методичка

Трамп говорить російськими наративами? Думка експерта / Фото: Getty Images
На останній пресконференції Дональд Трамп сказав багато. Зокрема, що розуміє причини нападу росії на Україну, адже НАТО нібито "підібралося до порога росії". Олександр Хмелевський, кандидат економічних наук та незалежний експерт, розповів, чи може Трамп стати на бік росії.
Деталі
Далі – слова експерта
Трамп, як і Путін прагне шляхом тиску та шантажу досягати своїх цілей. Трамп заявив про своє прагнення відновити контроль над Панамським каналом, купити Гренландію у Данії та зробити Канаду 51-м штатом США. По суті - це висування територіальних претензій іншим державам. Те саме неодноразово робив і Путін стосовно країн пострадянського простору. США поруч з Росією, Китаєм та деякими іншими країнами вступили в боротьбу за переділ світу. Чи можлива угода щодо розподілу сфер впливу між провідними державами світу? Власне цього й прагне Путін, пропонуючи укласти нову Ялтинську угоду, за якою, як це вже було в 1945 р., поділити світ.
США втрачають вплив у світі. Економіка США вже не може забезпечити суттєве нарощування озброєнь, американці не готові воювати, через постійний недобір охочих на контрактну службу в американські армію та флот вони недоукомплектовані. Бойова готовність багатьох частин викликає сумніви. Також США вже не можуть надавати своїм союзникам економічну допомогу в необхідних обсягах. Все це бачать суперники - Китай, Росія, Північна Корея, які вже відверто кидають виклик американцям. Американська еліта схиляється до організованого відступу та повернення до доктрини Монро. Тобто США будуть прагнути зберегти свій вплив в Західній півкулі, але не втручатися в справи Східної. Проте, як це зробити, щоб відступ не перетворився на втечу, як в Афганістані, вони не знають. До того ж США є членом НАТО та мають угоди про військову допомогу з такими країнами як Японія, Південна Корея, Тайвань тощо. Відверто відмовитися від своїх зобов'язань та розірвати угоди вони не можуть.
З усім тим США прагнуть передати відповідальність за безпеку в Європі європейським країнам. Звідси й вимога про збільшення військових витрат кожною країною НАТО й намагання перекласти військову допомогу Україні на плечі Європі. Але на цей час Європа не готова самостійно забезпечити свою безпеку та не має необхідних фінансових ресурсів для фінансування військових витрат в належних обсягах. Трамп прагне виходити з будь-якої ситуації переможцем та досягати свого. Тому на бік Росії він не стане. Росія залишається для США ворогом. Поки що Росія хоче по максимуму досягти своїх цілей у війні і не готова йти на компроміси. Відповідно й США в такій ситуації не підуть на поступки. З усім тим в міру закінчення російських ресурсів, Путін стане більш зговірливим. Тоді укладання угоди про поділ сфер впливу цілком можливо.
Нещодавно експерти розповіли, у чому сенс скандальних заяв Трампа про Україну, Гренландію та Канаду.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!