ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Пустий звук: як Трамп може закінчити війну? Думка експерта

Політика 10:53 - 17 січня 2025

Які важелі має новообраний президент

Пустий звук: як Трамп може закінчити війну? Думка експерта

Пустий звук: як Трамп може закінчити війну? Думка експерта / Фото: Getty Images

Трамп та його команда неодноразово повторювали, що закінчать війну в Україні, яку розв'язала росія. Однак сказати простіше, ніж зробити. Що ж може зробити Дональд Трамп, щоб посприяти завершенню війни? Розповідає кандидат економічних наук Олександр Хмелевський.

Деталі

Далі – слова експерта

В ході виборчої кампанії Трамп неодноразово заявляв, що якби він був президентом то війна б не почалася. У війні він постійно звинувачував Байдена. Також під час виборчої кампанії він пообіцяв закінчити війну протягом 24 годин після свого обрання, навіть ще до інавгурації. Але всі ці заяви були не більше, як виборчі обіцянки з метою підвищити свій рейтинг та знизити рейтинг демократів. Ніякого конкретного плану щодо закінчення війни в Трампа не було. Хоча після голосування вже пройшло понад 2 місяці, але свій план припинення війни Трамп так і не представив. Нещодавно на пресконференції він заявив, що зможе закінчити війну лише за пів року, а його спецпредставник по Україні Кіт Келлог сказав, що Трамп завершить війну протягом 100 днів після інавгурації. Така суперечність в термінах заявлених Трампом і Келлогом свідчить про те, що конкретного плану досі немає.

Візит Келлога в Україну мав відбутися до інавгурації, але вже заявлено про те, що він приїде вже після. Затримку візити пояснюють тим, що ні Трамп, ні Келлог ще офіційно не вступили на свої посади. Але насправді відтермінування візиту пояснюється тим, що плану припинення війни немає, а отже й обговорювати нічого. Попередні консультації вже відбулися, але вони лише виявили, що позиції України та Росії щодо завершення війни суттєво відрізняються. Україна хоче зберегти суверенітет та територіальну цілісність, а Росія хоче примусити Україну до капітуляції. Мова не йде лише про окуповані території, які Росія не збирається повертати. Мова йде про відмову України від вступу в НАТО, набуття нею нейтрального статусу, роззброєння, денацифікація тощо. Якщо виконати умови Росії, то вона в будь-який момент зможе розпочати новий наступ на Україну. При цьому Україна не матиме ні зброї, ні підтримки союзників для захисту. Далі Росія шляхом тиску та шантажу відновить політичний контроль над не окупованою частиною України. Заморозити війну й припинити вогонь і Україна, і Росія відмовилися. Хоча для Трампа такий варіант є цілком прийнятним.

Трамп заявив, що Путін хоче з ним зустрітися й така зустріч може відбутися через 6 місяців. Трамп сподівається під час цієї зустрічі домовиться про припинення війни. Але на зустрічі Путін буде вимагати не лише капітуляції України. Ще в грудні 2021 р. Росія висунула свій ультиматум США та НАТО. Росія вимагає, щоб НАТО повернулося до кордонів 1997 р. Тобто Польща, країни Балтії та інші країни Східної Європи вийшли з НАТО. Також Росія вимагає, щоб НАТО забрав свої бази та озброєння зі Східної Європи, а США мають забрати свою ядерну зброю взагалі з Європейського континенту. Інша вимога: щоб США відмовилися шляхом кольорових революцій та за допомогою громадських організацій змінювати суспільно-політичний лад в Росії та її союзниках. У 2021 р. США відмовилися виконувати цей ультиматум. Відмовляться виконувати й зараз. Для них це буде повна катастрофа та втрата іміджу. Тому Трампу не вдасться зупинити війну. Після провалу переговорів Трампа з Путіним слід очікувати посилення антиросійських санкцій та збільшення допомоги Україні. Проте, суттєве посилення санкцій буде мати негативні наслідки для економіки Європи. Тому санкції посилять, але помірно.Також США через бюджетний дефіцит, який й так викликає невдоволення виборців, не зможуть суттєво збільшити допомогу Україні. Отже, війна триватиме.

Нещодавно ми розповідали, чи почне Трамп нове вторгнення.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин