ВРУ пропонують ввести кримінальну відповідальність керівників ТЦК та СП, голів та членів ВЛК
Мова йде про введення кримінальної відповідальності за умисне порушення порядку проведення медогляду

Законопроєкт №12442 зареєстровано в Раді 27 січня та вже направлено на розгляд Комітету
Народні депутати пропонують Верховної Раді передбачити в законодавстві кримінальну відповідальність керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), голів та членів військово-лікарських комісій (ВЛК) за умисне порушення порядку проведення медичного огляду.
Деталі
Автори зареєстрованого у Верховної Раді законопроєкту пропонують доповнити Кримінальний кодекс України новими статтями "Порушення порядку проведення медичного огляду (військово-лікарської експертизи) для визначення придатності за станом здоров’я до військової служби" та "Порушення військовою службовою особою порядку призову (прийняття) громадян на військову службу", якими передбачити кримінальну відповідальність голів та членів ВЛК за умисне порушення порядку проведення медичного огляду (військово-лікарської експертизи) для визначення придатності до військової служби, що призвело як до незаконного призову громадян на військову службу, так і до їх ухилення (звільнення) від військової служби. Законопроект також передбачає притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб ТЦКтаСП за порушення порядку призову громадян на військову службу, що призвело до умисного їх призову або ухилення від військової служби.
Нардепи пропонують позбавляти волі на строк від двох до п’яти років голів та членів ВЛК за умисне порушення порядку проведення медичного огляду для визначення придатності за станом здоров’я до військової служби. За те саме діяння, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, нардепи пропонують карати позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років. Те саме дії, вчинені в умовах воєнного стану, - караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
Згідно з законопроєктом порушення військовою службовою особою порядку призову громадянина на військову службу, що призвело до призову (прийняття, направлення) на військову службу громадянина, який не підлягає такому призову відповідно до закону, або незаконного звільнення громадянина від призову (прийняття) на військову службу - карається службовим обмеженням на строк до двох років або триманням у дисциплінарному батальйоні на той самий строк, або позбавленням волі на строк до п’яти років . Те саме діяння, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, - карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років. Аналогічні дії, вчинені в умовах воєнного стану, караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
Як повідомлялось, законопроєкт №12442 про внесення змін до Кримінального кодексу щодо запровадження кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинені керівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, головами та членами військово-лікарських комісій зареєстровано в Раді 27 січня.
Серед авторів законопроекту - Максим Павлюк (фракція “Слуга народу”), Вадим Івченко ("Батьківщина"), Володимир Арешонков (депутатська група "Довіра").
Обмежено придатним відтермінують штрафи і продовжать строк для проходження повторного медогляду.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!