Інтервʼю Володимира Зеленського для Reuters: основні тези
Президент відповів, що думає про ідею Трампа обміняти корисні копалини на допомогу, яка стратегія завершення війни, про важливість Курської операції та багато іншого цікавого

Зеленський дав інтерв'ю Reuters. Скриншот відео
Президент Володимир Зеленський дав майже годинне інтерв'ю для Reuters. Під час розмови було обговорено рідкісноземельні метали, партнерство із США в розробці корисних копалин, контакти з командою Президента Трампа, співпрацю щодо СПГ, роботу над стратегією закінчення війни, цінність Курської операції на переговорах, контракти для 18–24-річних та українськи розробки для армії.
Келлог зустрівся з послом України в США Маркаровою і військовим аташе Кременецьким
Зеленський закликав партнерів інвестувати в Україну, а не забирати корисні копалини. Оскільки 3 лютого Дональд Трамп запропонував, аби Україна постачала США рідкісноземельні елементи в обмін на фінансову підтримку у війні.
У нас є корисні копалини. Це не значить, що ми комусь віддаємо, навіть стратегічним партнерам. Ідеться про партнерство. Вкладайте гроші. Інвестуйте. Нумо разом це розробляти, заробляти гроші. А головне – це безпека західного світу, Європейського континенту. Що все це не дістанеться цим злодіям, росії плюс їхнім союзникам. Сьогодні найбільший об’єм титану у Європі – у нас, в Україні. У Європі найбільша кількість урану – в Україні. І все це – мільярди, трильйони грошей. І чому ми говоримо із США: "Заводьте бізнес, будь ласка. Займаймося видобутком, переробкою. Нумо заробляти гроші разом". Ми будемо щасливі заробляти з тими, хто це захищає. Тому що шлях путіна зрозумілий. Коли ми говоримо про корисні копалини України, ми говоримо про трильйони грошей. Дуже важливо, щоб усе це залишилось у нас, тому що це частина безпеки. Це наші гарантії безпеки. І тому це є одним із пунктів. Нам треба це захистити.
Український лідер заявив, що поки не можна повністю оцінити Курську операцію, необхідно дочекатися завершення війни.
Все, що зробила Курська операція, ми зможемо гідно оцінити тільки після аналізу, напевно після закінчення війни, аналізуючи ті чи інші військові, політичні, військово-політичні кроки. І це один із кроків, який був превентивний: не дати росіянам захопити Суми, Північ, захопити Харків, Схід. І саме там, у цьому регіоні, відбулися превентивні дії наших військових: вони почали курський наступ. Їхнім завданням було зірвати окупацію наших міст. І зробили успішні кроки наші бригади. Красиво зробили все. Було дуже небезпечно.
Президент також зауважив, що іноземні добровольці отримають колосальний досвід у російсько-українській війні.
Іран зі своїми дронами – це загроза для всіх. Якщо їхні дрони летять на тисячі кілометрів, що їм заважає летіти на 10 тисяч кілометрів? Нічого. Це тільки час. Трішки часу мине – і в них усе це буде. А у вас має бути захист: Америці потрібен захист, іншим країнам, Middle East – потрібен спокій для них. Факт. Європі також. А де сьогодні можна цей досвід узяти? Можна взяти тільки в нас. Думаю, що ми тут, якщо не сильні партнери, – ми єдині партнери для Америки в цих сучасних технологіях антивійни, антиатак, антиіранів. Думаю, усе це дуже важливо.
Подивитися повне інтерв'ю Володимира Зеленського можете нижче.
Ми писали, що Володимир Зеленський призначив посла України в Молдові
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!