Побудова спільної логістики з ЄС та підтримка українського експорту: результати засідання КМУ
Уряд прагне експортувати товари з високою доданою вартістю

Головні тези з промови прем’єр-міністра/Фото: Денис Шмигаль/telegram
Сьогодні, 11 лютого відбулось чергове засідання Кабміну. У матеріалі зібрали головні тези з промови прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.
Деталі
Один з елементів інтеграції України у ЄС – це побудова спільної логістики. Уряд рухається за пʼятьма ключовими напрямами:
- Транспортний безвіз" із ЄС, завдяки якому українським перевізникам більше не потрібні окремі дозволи. Уряд працює над тим, щоб цей інструмент став довгостроковим у наших взаєминах з ЄС;
- Модернізація прикордонної інфраструктури та пунктів пропуску. Уряд має чіткі цілі – до 2030 року оновити 29 пунктів пропуску та побудувати 17 нових;
- Запуск спільного митного та прикордонного контролю на кордонах з ЄС. Україна розраховує, що цьогоріч запуститься пілотний проект на українсько-польському кордоні;
- Система єЧерга. Вона вже працює на 28-ми пунктах пропуску. На 24-х з них доступна функція бронювання слоту на перетин кордону. Таким чином перевізники планують та заощаджують свій час;
- Український морський коридор. За півтора року його роботи транспортували вже більше 100 млн тонн вантажів до 53-х країн світу.
В Кабміні наголосили, що морський коридор має також важливу гуманітарну складову. Програма "Food from Ukraine" масштабується. Україна зберігає своє місце як один із гарантів світової продовольчої безпеки.
Держава через Експортно-кредитне агентство за три роки підтримала експортерів на суму в 20 млрд грн. Цьогоріч така підтримка вже склала 1,5 млрд грн.
Уряд прагне експортувати товари з високою доданою вартістю, тож робить ставку на розвиток переробки. І тому, з отриманих бізнесом за час повномасштабної війни понад 277 млрд грн доступних кредитів, понад 32 млрд грн видані під переробку аграрної продукції.
Сьогодні уряд затверджує проєкт угоди між урядами України та Японії для залучення гранту обсягом 8,8 млрд японських єн (близько $58 млн). Це кошти Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) на фінансування проектів відбудови.
Список важливих рішень КМУ за сьогодні:
- https://t.me/tmelnychuk/5637
- https://t.me/tmelnychuk/5638
- https://t.me/tmelnychuk/5639
Кабінет міністрів України на засіданні у вівторок, 11 лютого, має фактично ліквідувати Комісію з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ) та передати її функції до Міністерства цифрової трансформації України, повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!