Трамп втратить інтерес до України: три сценарії закінчення війни озвучили в Bloomberg
Які існують варіанти довгоочікуваного завершення

Трамп втратить інтерес до України: три сценарії закінчення війни озвучили в Bloomberg / Фото: Getty Images
Президент США Дональд Трамп активізував процес підготовки мирних переговорів між росією та Україною. Як наслідок, у світових медіа почала з'являтися численна інформація про можливі подальші сценарії розвитку подій. Зокрема, три таких опублікували у виданні Bloomberg.
Деталі
Найбільш ймовірним сценарієм Bloomberg назвав такий: окупована територія залишатиметься невизначеною в осяжному майбутньому і де-факто перебуватиме під контролем росії. Можуть відбутися деякі земельні обміни за участю російської території в Курській області, яка була захоплена Україною.
Україна може отримати певні гарантії безпеки. І значна частина переговорів буде зосереджена на тому, наскільки сильними вони будуть. Оскільки про залізну безпеку членства в НАТО, швидше за все, поки що не йдеться, будь-яка обіцянка, дана сьогодні, кінець кінцем буде залежати від прихильності майбутніх політичних лідерів.
Якщо європейцям вдасться налагодити комунікацію з Білим домом, вони намагатимуться переконати Трампа зберегти підтримку Києва з боку США достатньо довго, щоб країни ЄС змогли швидко наростити свої власні можливості.
Найкращий сценарій
Ідеальний сценарій – це двосторонні зобов'язання США та європейців втрутитися, якщо росія порушить домовленості. Але ризик прямого конфлікту з росією може змусити насторожитися навіть найпалкіших прихильників України.
Натомість партнери Києва могли б взяти на себе зобов'язання збільшити військову підтримку України та відновити або посилити санкції проти росії. Вони також могли б допомогти Україні розвинути власну оборонну промисловість і відновити свої збройні сили, щоб вони слугували головним стримуючим фактором проти росії.
Якщо ЄС зможе забезпечити все це, він може прокласти шлях для вступу України до блоку, можливо, протягом наступного десятиліття, зміцнивши свій східний фланг і продемонструвавши оновлену здатність блоку впливати на країни навколо нього.
Але є і найгірший варіант
Трамп може втратити інтерес до майбутнього України ще до того, як буде досягнуто будь-якого врегулювання, припинивши військову та фінансову допомогу і залишивши європейцям вирішувати проблему. Навіть якщо взаємодія Трампа з путіним призведе до укладення мирної угоди, вона може лише відтермінувати наступну фазу того, що путін назвав війною між НАТО і росією.
Угода збереже суверенітет України і дозволить країні розпочати відновлення. Але вона також може закріпити значні здобутки путіна, який отримає контроль над значною частиною української території і, можливо, заблокує вступ Києва до НАТО.
Країни Балтії, які путін розглядає як частину Російської імперії, яку він хоче відновити, будуть найбільш вірогідною мішенню.
На думку Андреса Касекампа, професора Школи глобальних відносин Мунка при Торонтському університеті, путіну навіть не потрібно розпочинати повномасштабну атаку, щоб досягти своїх реальних цілей. Гібридна операція з розпалювання місцевих заворушень може дати Кремлю привід для обмеженого вторгнення, нібито для захисту російськомовних громад. путін використовував подібну тактику на сході України у 2014 році.
Якби Вашингтон відмовився приєднатися до сил НАТО для протидії такому нападу, то путіну вдалося б створити розкол між США та їхніми союзниками з ЄС, що було його давньою метою.
Якщо НАТО не відреагує, то НАТО не існує, - сказав Касекамп. – Це може стати призом.
Нещодавно голови МО України і Канади обговорили посилення української ППО.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!