Трамп "зливає" Україну – експерт про дії президента США
Чого насправді прагн досягти Дональд Трамп

Трамп "зливає" Україну – експерт про дії президента США / Фото: Getty Images
Нещодавні дії Дональда Трампа, президента Сполучених Штатів, на шляху до врегулювання війни між росією та Україну викликали серед багатьох не лише нерозуміння, а й навіть паніку. Переважна більшість засуджує тісні контакти Трампа з путіним та його прагнення повернути рф на міжнародну арену. Разом з тим, лунають закиди про "злив" України та досягнення мирної угоди без врахування думки Києва. Незалежний експерт та кандидат економічних наук Олександр Хмелевський пояснив дії Трампа.
Деталі
Далі – слова експерта
Трамп зв'язався з Путіним не попередивши про це Україну та не узгодивши з нею позиції. Принцип, який був сформульований ще на початку війни лідерами Західного світу "Нічого про Україну без України" був порушений. Після бесіди з Путіним Трамп зв'язався з Зеленським та повідомив його про розмову. Трамп повністю взяв на себе ініціативу в переговорах. Він заявив про те, що його зустріч з Путіним відбудеться в Саудівській Аравії. На запитання журналістів: "Чи буде у переговорах брати участь Зеленський?" Трамп відповів, що так, буде. Проте, на запитання: "Чи буде Україна рівноправним учасником переговорів?", Трамп відповіді не дав. Тобто відбуваються переговори між США та Росією при чому Україні відводиться роль молодшого партнера, а не основного перемовника. Швидше за все позицію України не буде враховано під час переговорів. Вона буде поставлена перед фактом укладеної угоди між США та Росією й обидві ці країни будуть вимагати від нас виконання їх домовленостей.
Щось подібне відбувалося під час переговорів в Мюнхені в 1938 р. Коли союзники Великобританія і Францію домовилися з Гітлером про передачу Німеччині частини території Чехословаччини. Після цього вони повідомили Чехословаччині, що зробили все, що змогли, а якщо вона заперечує, то хай сама воює з Німеччиною. На цьому свої союзницькі обов'язки вони вважали вичерпаними. Трамп жодного разу не назвав Путіна агресором і не засудив факт агресії Росії проти України. З його слів виходить, що обидві країни несуть однакову відповідальність за війну. Правда основну провину Трамп покладає на Байдена, який начебто допустив в майбутньому членство України в НАТО, що і спровокувало агресора. Таким чином він виправдовує російську агресію.
Трамп прагне зупинити війну при цьому мова не йде про покарання агресора чи надання Україні гарантій безпеки. Трамп вже заявив, що виключення Росії з G-8 було помилкою і закликав повернути Росію до групи найвпливовіших держав світу. Трамп вважає, що головне це припинити вогонь. Він хоче припинити вогонь ще до укладання угоди. Орієнтовні дати - це Великдень, або 9 Травня. США заявили, що членство України в НАТО є неприпустимим, оскільки Росія виступає проти цього. Також США відмовляються надати Україні гарантії безпеки і вважають, що гарантії мають надати європейські країни. США заявили, що введення американських військ в якості миротворців не буде. Крім того, США заявили, що Україні доведеться поступитися частиною територій. Зброя буде надходити з США до України або за гроші, або в обмін на доступ до корисних копалин. Тобто США припиняють допомогу Україні, що є гарною новиною для Путіна. Фактично США хочуть укласти мирну угоду на умовах Путіна. Для України така угода була б катастрофою. Жодних гарантій того, що Росія знову не нападе немає. Отже, нова війна - це лише питання часу.
Чому команда Трампа намагається домовитися з Росією шляхом здачі інтересів України? США фактично вже втратила роль провідної держави світу. Її економіка має великі проблеми. Вона потерпає від значного дефіциту держбюджету, а її державний борг досяг загрозливого розміру. Армія США знаходиться в незадовільному стані, а її військово-промисловий комплекс не може в повному обсязі забезпечити ні армію США, ні їх союзників. За цих умов США повертаються до Доктрини Монро, зосередившись на забезпеченні свого домінування на Американському континенті та відмовившись від свого впливу в Європі. США будуть зосереджуватися на протистоянні з Китаєм та спробують захистити своїх союзників в Азійсько-Тихоокеанському регіоні: Тайвань, Японію та Південну Корею – від загроз з боку Китаю і КНДР. При цьому відповідальність за безпеку в Європі вони хочуть перекласти на Європу.
Власне переговори між США та Росією стосуються не лише російсько-української війни. Трамп прагне домовитися з Путіним та Сі Цзіньпіном про розподіл сфер впливу в світі. З подібними ідеями вже давно виступає Путін. Швидше за все така угода буде укладена, а Україна та Європа опиняться сам на сам з російською військовою загрозою. За таких умов Україні слід відмовитися від миротворчої допомоги Трампа та об'єднувати зусилля з Європою для спільного захисту від російської агресії. Очевидно, що незабаром Путін розпочне агресію проти країн Балтії та Польщі. Тому лише спільними зусиллями Україна та Європа подолають ворога. Ідея Зеленського залучити США до забезпечення безпеки України шляхом передачі корисних копалин є хибною. Вона лише розпалила апетити Трампа та американських корпорацій. В разі передачі корисних копалин, США все одно не будуть допомагати Україні. Вони краще домовляться з Росією про експлуатацію українських родовищ в умовах російської окупації. Україна від цієї угоди втратить свої стратегічні запаси корисних копалин та відповідно можливість успішно відновлювати свою економіку після війни.
Нещодавно експерт пояснив, що стоїть за заявами Гегсета щодо санкцій США проти росії.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!