ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

КМІС: баланс довіри Зеленському серед українців складає +20% і з грудня зріс

Політика 13:31 - 19 лютого 2025

Мери Дніпра і Миколаєва висловилися на підтримку Зеленського після заяв Трампа

Стефанчук: Україні потрібні кулі, а не виборчі бюлетені

Стефанчук: Україні потрібні кулі, а не виборчі бюлетені

Більше половини українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському, не довіряють 37%, таким чином баланс довіри-недовіри становить +20%, свідчать результати опитування, проведеного 4-9 лютого Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Деталі

Причому показники довіри трохи покращилися порівняно із останнім опитуванням у грудні 2024 року, коли Зеленському довіряли 52%, не довіряли – 39%, а баланс довіри-недовіри становив +13%.

Натомість, за даними КМІС, у вересні минулого року баланс довіри-недовіри був +22%, у травні +23%, у лютому +29%, у грудні 2023 року +55%, а у травні 2022 року +83%, тобто аж до кінця минулого року демонстрував тенденцію до зниження, після чого тренд уперше змінився на протилежний.

Але на початку повномасштабного вторгнення РФ у Зеленського був максимальний рівень балансу довіри-недовіри, більший, ніж у вересні 2019 року, коли він переміг на президентських виборах (+71%). Натомість, перед повномасштабним вторгненням РФ у лютому 2022 року Зеленському довіряли 37% українців, 52% не довіряли, тобто баланс довіри-недовіри був від'ємним.

Зараз довіра до Зеленського в регіональному вимірі відрізняється несуттєво: у південних та східних областях йому довіряють 55% українців, у центральних 62%, у західних 57%.

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький відзначив, що Зеленський зберігає досить високу довіру в суспільстві, що для демократичного суспільства є дуже гарним результатом, і тим більше зберігає легітимність.

...Якщо окремі міжнародні партнери-союзники переживають за легітимність президента у контексті можливих мирних перемовин і вважають доречним наполягати на виборах, то з точки зору самих українських громадян з цим проблем немає, нинішній президент і влада цілком легітимні вести складні перемовини, а вибори мають бути після завершення війни і щонайменше отримання Україною надійних безпекових гарантій, - прокоментував він.

Сьогодні зранку вийшов КМІС з 57% довіри до мене. Тож якщо хтось хоче мене поміняти прямо зараз — не вийде, сказав Зеленський.

Дезінформація про 4% йде від росії, додав президент України. Саме вони надали таку інформацію американцям.

  • Мер міста Дніпро Борис Філатов висловив слова підтримки президентові України Володимиру Зеленському і заявив про неприпустимість критики на його адресу з боку не лише РФ, але і США.

...Нам може подобатися Зеленський, а може і не подобатися. Ми можемо лаяти його, а можемо хвалити. Ми можемо засуджувати його вчинки, а можемо їм аплодувати. Бо він – наш президент. Такий, який є. Немає різниці – поганий він чи ні. І жодна брехлива істота ані в Москві, ані у Вашингтоні, ані будь-де, не має права відкривати на нього свого рота, - написав Філатов в Телеграм у середу.

У свою чергу мер Миколаєва Олександр Сєнкевич написав у телеграм: «Вибір президента тільки за українським народом і за українським законодавством. І тільки після Перемоги. Ми завжди мали вибір. І цей вибір наш… Ми можемо мати різні погляди, але маємо розуміти, що ніхто крім нас нашу країну не захистить. Час об'єднатись. Підтримуймо один одного та працюємо заради Перемоги».

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп на пресконференції за підсумками переговорів США та РФ в Ер-Ріяді 18 лютого заявив, що в Україні необхідно провести вибори, бо у Зеленського нібито занизький рейтинг. Наразі незрозуміло, звідки Трамп взяв ці соціологічні дані.

Разом з тим, він заявив, що йому "подобається Зеленський особисто", але "це не має значення".

Філатов раніше повідомляв, що знає Зеленського понад 10 років. Після початку президентської каденції він неодноразово критикував його у нібито нападах на місцеве самоврядування, але після початку повномасштабного вторгнення висловлювався на його підтримку і заявляв, що всі проблемні питання вирішуються.

  • Вибори можливі лише після закінчення дії воєнного стану, сьогодні Україні потрібні кулі, а не виборчі бюлетені, заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

...Україна не відмовляється від демократії. Але вибори можливі лише після закінчення дії воєнного стану. Це пряма норма українського закону. Вигадувати “демократію” під обстрілами – це не демократія, а спектакль, у якому головний вигодонабувач сидить у кремлі. Ukraine needs bullets, not ballots (Україні потрібні кулі, а не бюлетені - ред.), - написав Стефанчук у Фейсбуці у середу.

За словами спікера парламенту, коли лунають заяви про необхідність виборів під час повномасштабної війни, варто розібратися: це реальна можливість чи черговий інструмент дестабілізації України.

Стефанчук підкреслив, що вибори в Україні відбудуться і пройдуть за законами України і це будуть демократичні вибори.

...рашистський ворог не може і не буде нам нічого диктувати. Ми не копіюватимемо їхні практики, де “переможець” відомий ще до голосування, а псевдовибори проходять разом із псевдореферендумами – у нашому випадку ще й під дулами російських автоматів, - відзначив Стефанчук.

Він наголосив, що Росія ніколи не була за мир – вона завжди прикривала агресію псевдо-миротворчістю.

...Її сценарій незмінний: спочатку окупація, потім тиск через “переговори”, які мають лише закріпити досягнуте силою, - вважає голова Верховної Ради.

Він нагадав, що президент України Володимир Зеленський був обраний на демократичних виборах і сьогодні очолює боротьбу за свободу, незалежність і життя Українців.

Громадяни відповіли, чи справді справи в Україні розвиваються в правильному напрямку.

Джерело: kiis

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин