ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Прем'єр Латвії: можлива альтернативна європейська пропозиція щодо миротворчої місії в Україні

Політика 14:00 - 19 лютого 2025

ЗМІ: Британія може надати для розміщення в Україні бригаду або дві

Макрон: Франція не відправлятиме в Україну сухопутні війська для участі у війні. Мир в Україні може бути досягнутий лише шляхом дискусії

Макрон: Франція не відправлятиме в Україну сухопутні війська для участі у війні. Мир в Україні може бути досягнутий лише шляхом дискусії

Досі миротворчість в Україні розглядалася як спільна місія НАТО, але треба бути готовою до альтернативної європейської пропозиції, заявила прем'єр-міністр Латвії Евіка Силіня, коментуючи майбутні переговори європейських лідерів щодо європейської безпеки та підтримки України, повідомляє Delfi.

Деталі

Сіліня зазначила, що необхідно обговорити, чи потрібно створювати коаліцію держав, які здатні, можуть і хочуть забезпечити мир в Україні.

...Нам потрібно поговорити про те, чи це робиться і які будуть правові рамки цього, тому що досі ми всі бачили це як спільну місію НАТО, - сказала Силіня.

Прем'єр-міністр вважає, що вже зараз необхідно готувати сценарії альтернативної європейської пропозиції. За її словами, Балтійський та Скандинавський регіони тісно координують свої дії та готові до цього.

...Сьогодні ми говоритимемо про нашу пропозицію для спільних переговорів, - сказала Силіня.

Вона додала, що досі Латвія була готова робити це в рамках НАТО, але якщо це буде зроблено лише в рамках Європейського союзу, то всі мають домовитися, зокрема, хто командуватиме силами і які гарантії будуть надані солдатам, якщо їх відправлять на цю місію.

...У нас є готові сценарії, але ми маємо домовитися про ці великі рамки, - сказала вона.

  • Велика Британія, ймовірно, може надати дві бригади для розміщення в Україні до очолюваної нею багатонаціональної армії, повідомляє газета The Guardian з посиланням на військові джерела.

Видання зазначає, що бригада складається з кількох тисяч військовослужбовців.

Офіційно дані щодо ймовірної кількості військових для розміщення в Україні поки не озвучувались.

Як пише видання, будь-який внесок Британії обмежує невелика чисельність її армії – 71 347 військовослужбовців за останніми підрахунками в жовтні. Британія також зобов’язалася надати бригаду для захисту Естонії в разі кризи, і може виникнути додатковий тиск по всій Європі, якщо США вирішать вивести частину свого 100-тисячного військового контингенту в Європі.

Між тим, Велика Британія вважає, що гарантії безпеки України під проводом Європи можуть бути забезпечені значно меншою кількістю військ, ніж 100-150 тис., до яких закликав президент Володимир Зеленський минулого тижня у разі укладення мирної угоди.

Як повідомили джерела видання в оборонному секторі, очолювані Європою сили гарантування безпеки для України не обов’язково включатимуть велику кількість військовослужбовців, розміщених на лінії фронту, і тому можуть налічувати кілька десятків тисяч осіб або навіть менше.

The Guardian зазначає, що пакет безпеки може передбачати широке використання розвідки, спостереження і засобів дальньої розвідки для відстеження будь-яких спроб Росії порушити лінію контролю, узгоджену в угоді про припинення вогню або остаточне мирне врегулювання.

Альтернативний сценарій, який обговорювався, полягав у тому, що європейські війська взагалі не будуть розміщені в Україні, а зусилля з безпеки будуть зосереджені на довгостроковому моніторингу.

Хоча це було б очевидно привабливо для Росії, яка заявила у вівторок, що не прийме жодних військ з країн НАТО, розміщених в Україні, це було б неприйнятно для Києва, який побоюється відновлення нападу з боку Москви і хоче мати якомога більші післявоєнні сили безпеки.

Зазначається, що минулого тижня Зеленський закликав до розміщення в Україні сил стримування чисельністю від 100 тис. до 150 тис. осіб, хоча такої кількості буде майже неможливо досягти, маючи лише європейські війська.

А в понеділок газета The Washington Post повідомила, що чисельність європейських сил, які обговорюються, може становити близько 30 тис. осіб. Британські джерела не підтвердили цю цифру, оскільки переговори з Європою ще тривають, але вони зазначили, що, швидше за все, передбачається саме така чисельність.

Між тим, очікується, що прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер лобіюватиме цю тему безпосередньо перед президентом США Дональдом Трампом, коли він прилетить до Вашингтона наступного тижня, підвищуючи ставки на зустріч, яка може стати вирішальною в зусиллях з пошуку мирного врегулювання для припинення війни в Україні.

  • Президент Еммануель Макрон заявив, що Париж наразі не готується відправляти свої сухопутні війська в Україну, але зазначив, що Франція розглядає можливість відправки військових експертів або обмеженого контингенту за межі зони конфлікту аби продемонструвати солідарність, передає французька газета Le Figaro.

...Сьогодні Франція не готується відправляти воюючі сухопутні війська на лінію фронту (в Україну – ред.). Серед рішень для надання гарантій безпеки Україні можливим є відправлення експертів або навіть військ в обмеженій кількості, за межі будь-якої зони конфлікту, щоб підтримати українців і продемонструвати солідарність, – сказав Макрон.

Президент Франції заявив, що його країна підтримує переозброєння Збройних сил України, що має стати частиною довгострокової стратегії безпеки.

Французький лідер також згадав про можливість "в рамках переговорів прийняти рішення про проведення під мандатом ООН миротворчої операції, яка б проходила вздовж лінії фронту".

Еммануель Макрон вважає, що мир в Україні може бути досягнутий лише шляхом дискусії, тому міжнародна спільнота має мобілізуватися.

...Я щойно розмовляв з президентом Лулою (президент Бразилії Луїс Інасіу Лулу да Сілву – ред.). Ми разом віримо, що мир в Україні може бути досягнутий лише шляхом дискусій, які об’єднають Росію та Україну за одним столом, - написав він у Х ввечері вівторка.

За його словами, мир можливий, і міжнародна спільнота повинна мобілізуватись.

...Ми також працюватимемо над тим, щоб COP у Белені був успішним, і ми разом маємо кілька ініціатив на користь клімату, біорізноманіття, океанів, демократії, а також економічного та сільськогосподарського розвитку, - наголосив президент Франції.

Президент Лула наступного червня прибуде з державним візитом до Франції, додав Макрон.

  • Україні без допомоги США буде дуже важко... Начальник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов заявив про важливість збереження підтримки України з боку Сполучених Штатів Америки.

...Скажемо відверто – без США нам буде дуже важко. Ми повинні зробити все можливе, щоб вони підтримували Україну. Як свідчить відоме українське прислів'я, один у полі не воїн, - сказав Буданов в інтерв'ю польському оборонному виданню Defence24, опублікованому у середу.

При цьому він наголосив, що співпраця з США є "двосторонньою та взаємовигідною".

...Що стосується Європи, то без України неможливо уявити глобальну безпеку європейського континенту. І без нашої героїчної армії, нині найбільшої в Європі, загартованої у найбільшій війні після Другої світової, - сказав Буданов.

Введення військ в Україну: лідери країн ЄС розійшлися в думках.

Джерело: delfi

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин