Відновлення України коштуватиме приблизно 500 млрд євро – Шмигаль на засіданні Уряду та Єврокомісії
Прем'єр зазначив, що Україна пропонує Європі відчутні стратегічні переваги

Відновлення України коштуватиме приблизно 500 млрд євро/Фото: Денис Шмигаль
Прем‘єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що за останніми оцінками відновлення України коштуватиме приблизно 500 млрд євро. Головне із засідання Уряду та Європейської комісії – у матеріалі.
Деталі
Коли ми говоримо про відбудову України, це означає, що європейські компанії можуть інвестувати в такі зусилля. За останніми оцінками, відновлення коштуватиме приблизно 500 млрд євро. Таке відновлення може стати magnum opus для Європи, об’єднавши та зміцнивши всю нашу співпрацю, - сказав Шмигаль на спільному засіданні уряду України і Європейської комісії в понеділок в Києві
Прем'єр зазначив, що Україна пропонує Європі відчутні стратегічні переваги: енергетичні ресурси, важливі мінерали, такі як літій, титан, уран, природний газ, водень, а також продовольчу безпеку.
Наш потенціал відновлюваної енергії допоможе ЄС досягти своїх амбітних кліматичних цілей. Наші газосховища можуть слугувати надійним резервом у кризовий період... Україна є одним із європейських лідерів цифрової трансформації та ІТ-інновацій, як у державному управлінні, так і в приватному секторі. Наші унікальні цифрові рішення можуть підвищити ефективність ЄС і покращити доступ до державних послуг для європейських громадян, - додав Шмигаль
Премʼєр-міністр подякував Генеральній Асамблеї ООН за підтримку резолюції «Сприяння досягненню всеосяжного, справедливого і міцного миру в Україні».
Резолюція чітко вказує, що саме рф є агресором. Вона підтверджує прихильність суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Резолюція наголошує, що будь-які захоплення територій силою не можуть бути визнаними законними, – зазначив він
За його словами, це важливий крок для відновлення дії міжнародного права та повернення світу до цілей і принципів Статуту ООН.
Денис Шмигаль заявляє про необхідність прискорення інтеграції України в Європейський Союз.
Інтеграція України в Європу мусить прискоритися. Ми просимо вас переглянути всі процедури, які існують, і почати переговорні процеси по всіх шести кластерах, за якими ви готові це зробити, - сказав Шмигаль на спільному засіданні уряду України і Європейської комісії
Прем'єр підкреслив, що Україна готова рухатися в напрямку ЄС, але це вимагає рішучості і зі сторони Євросоюзу.
Як повідомлялося, в грудні єврокомісарка з розширення Марта Кос заявила, що переговорний кластер 1 “Основи процесу вступу в ЄС” (Fundamentals) з Україною може бути відкрито в першій половині 2025 року, найімовірніше, у квітні-травні.
Процедура ЄС визначає 35 переговорних розділів-глав. За цими розділами Єврокомісія спочатку проводить офіційний скринінг відповідності законодавства України праву ЄС. 33 із 35 переговорних розділів згруповані в 6 тематичних кластерів, тоді як глави 34 “Інституції” та 35 “Інші питання” розглядатимуться окремо.
Президент і прем’єр України заявляють про завдання завершити процес вступу України в ЄС протягом приблизно п’яти років - до 2030 року.
Раніше ми писали: Боєприпаси та $5 млрд активів рф: Канада оголосила новий військовий пакет для України
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!