ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Макрон: Україна має отримати компенсацію, але її має заплатити рф

Політика 10:41 - 25 лютого 2025

Макрон обговорив з Трампом питання розміщення іноземного контингенту, відзначив важливість американської підтримки

Франція та Велика Британія підготували план щодо гарантій безпеки для України

Франція та Велика Британія підготували план щодо гарантій безпеки для України

Компенсації за шкоду, спричинену військовою агресією РФ проти України, має виплатити Росія як країна-агресор, заявив президент Франції Еммануель Макрон.

Деталі

...Я підтримую ідею, щоб спочатку Україна отримала компенсацію, тому що саме вони втратили багато своїх співгромадян і були знищені цією атакою. По-друге, всі, хто заплатив, можуть отримати компенсацію, але не з боку України, з боку Росії, тому що вони були тими, хто вчинив агресію, - заявив Макрон на брифінгу з президентом США Дональдом Трампом.

Виправляючи коментар Трампа про те, що Європа позичає гроші Україні, Макрон уточнив, що європейські країни використовували такі ж самі механізми гарантій і грантів, як і США.

...Ні, ми, відверто кажучи, заплатили. Ми заплатили 60% від загальної суми, і це було, як і в США, за рахунок позик, гарантій, грантів, і ми надали реальні гроші, щоб було зрозуміло. У нас є 230 мільярдів заморожених активів у Європі, російських активів, але це не як застава кредиту, тому що це не наша власність. Тому вони заморожені. Якщо, зрештою, під час переговорів, які ми матимемо з Росією, Росія захоче віддати нам ці заморожені активи, ми їх продамо і ліквідуємо, - пояснив Макрон.

  • Макрон порушував питання розміщення іноземного контингенту на українській землі, зазначивши важливість американської підтримки.

...Ми також змогли обговорити всю роботу, яка була проведена з нашими британськими партнерами, щоб проговорити розміщення миротворчих сил на українській землі, що становило б частину цих гарантій безпеки, до яких інші країни, крім того, готові приєднатися і для яких, очевидно, американська солідарність і підтримка є дуже важливими, - сказав він.

Макрон наголосив, що також прибув в Вашингтон, щоб передати “"послання про надзвичайну чіткість зобов'язань Європи".

...Ми віддані розбудові тривалого миру, ми як європейці віддані виконанню своєї ролі в цих гарантіях безпеки і, в більш широкому сенсі, ми віддані, усвідомлюючи, що європейці все ще мають робити більше для безпеки Європи, її оборони і, в певному сенсі, для більш справедливого розподілу тягаря безпеки, який ваша країна несе вже кілька років, - заявив він.

Також Макрон привітав рішення зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським і завершити важливу для Сполучених Штатів Америки та для України угоду щодо критичних мінералів і рідкоземельних металів.

...Я вважаю, що ми дійсно досягли значного прогресу під час наших дискусій. І для мене це дуже важливий етап у тому, що ми переживаємо. Разом ми провели відеоконференцію з усіма лідерами G7, що дозволило нам, через 3 роки після початку агресивної війни, 2-го етапу російської агресивної війни в Україні, ясно висловити нашу підтримку президенту Зеленському, українському народу, але також поділитися нашим прагненням до тривалого миру, - зазначив президент Франції.

Окремо він відзначив вклад Європи, яка, за словами Макрона, "фактично інвестувала" 138 мільярдів доларів у допомогу Україні та українцям.

І я кажу, що інвестувала, тому що Україна утримувала цей передовий фронт нашої колективної безпеки. Вона боролася протягом цих років, вона продовжує боротися за свою незалежність і свій суверенітет, - наголосив він.

Коментуючи тему можливого відправлення військового контингенту до України, президент Франції зазначив, що мова йде про відправлення їх після того, як буде досягнута домовленість про міцний мир.

За його словами, планується, що вони не будуть розміщені на лінії фронту або на окупованих територіях, а будуть знаком підтримки та додаткової гарантії після мирного розведення військ. Макрон описав це як розгортання обмежених сил гарантування.

...Я спілкувався з усіма нашими союзниками, і є європейські та неєвропейські союзники, які готові та бажають взяти участь у цих зусиллях, – додав президент Франції.

Він зазначив, що деякі країни могли б допомогти Україні зберегти її військовий потенціал з точки зору кількості солдатів, обладнання, тоді як інші надали б матеріально-технічну підтримку на місцях.

...Питання в тому, чи зроблять США свій внесок і в якій формі, – відзначив також Макрон.

Окрім того він повідомив, що під час дискусій з Росією стало зрозуміло, що це буде прийнятно для неї, і це дуже є важливим елементом прогресу.

  • Франція та Велика Британія підготували проєкт безпекових гарантій, повідомив президент Франції Еммануель Макрон.

...Ми маємо відігравати свою роль в рамках гарантій безпеки, - заявив Макрон.

За його словами, проєкт безпекових гарантій для України передбачає розміщення миротворців. "Війська не обов'язково розташовуватимуться на лінії фронту", а будуть присутні "як гарантія", додав він.

  • Мир в Україні не може бути припиненням вогню без гарантій безпеки, і цей мир має забезпечувати умови українського суверенітету.

...Ми хочемо миру. Цей мир не може означати капітуляції України. Цей мир не може бути припиненням вогню без гарантій. Цей мир має забезпечувати умови українського суверенітету, дозволити Україні домовлятися із зацікавленими сторонами з усіх питань, які її стосуються і щодо яких вона одна має право вести переговори. І це мир, у якому ми повинні взяти на себе зобов’язання підтримувати довгострокову безпеку та стабільність для України та всього регіону, - сказав він.

За словами Макрона, для європейців це екзистенційне питання, і вони довго обговорювали це з президентом Трампом.

Сі Цзіньпін обговорив з Путіним війну в Україні.

Джерело: x.com/BFMTV

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин