У Єврокомісії заперечили, що пропонували Україні іншу угоду про корисні копалини
Вона була нібито альтернативою угоді від США

У Єврокомісії заперечили, що пропонували Україні іншу угоду про корисні копалини / Фото: Freepik
Європейська комісія заперечує, що пропонувала Україні альтернативну угоду про рідкісноземельні метали, яка була альтернативою тієї, що запропонували Сполучені Штати. Повідомляється, що такій співпраці насправді вже чотири роки.
Деталі
Про це заявив речник Європейської комісії Томас Реньє, відповідаючи на запитання журналістів.
Немає пропозиції. З 2021 року у ЄС є офіційне партнерство з Україною щодо критичної сировини, яке формалізоване меморандумом про взаєморозуміння. Отже, це датується чотири роки тому. Як і в усіх наших партнерствах із критично важливою сировиною для ЄС, ця співпраця спрямована не лише на забезпечення безпеки ланцюжків поставок для ЄС, а й на сприяння створенню місцевої цінності та розвитку потенціалу в країнах-партнерах, забезпечуючи взаємну вигоду. Тепер, як ви бачите, тут насправді йдеться про співпрацю з Україною, а не про якусь конкуренцію зі США.
Реньє повідомив, що під час візиту колегії в столицю України вчора виконавчий віцепрезидент Сежурне зустрівся з українськими колегами, і підтвердив "нашу відданість реалізації цього меморандуму про взаєморозуміння та прискоренню роботи для зміцнення нашого взаємовигідного партнерства".
Учора це було сказано кілька разів, але дозвольте мені повторити це ще раз: ЄС підтримує Україну і продовжуватиме це робити, оскільки Україна бореться за безпеку всього нашого континенту, – підкреслив речник Єврокомісії. – Партнерство, яке ми маємо, знову ж таки, бере початок у 2021 році. Отже, ці дискусії виникли не зараз у світлі можливих останніх подій. Партнерство, яке ми маємо з нашими українськими друзями, розпочалося чотири роки тому. І, як і у випадку з усією важливою сировиною та меморандумами про взаєморозуміння, які ми маємо з нашими партнерами, мова, звичайно, йде про створення синергії між ланцюгами поставок з одного та іншого боку, і, звісно, створення переваг для наших партнерів на місцях. І ось про це цей меморандум про взаєморозуміння.
Нещодавно було опубліковано спільну заяву лідерів України і країн Північної Європи та Балтії.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!