ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Уряд не розглядає можливості підняття тарифів на комунальні послуги найближчим часом

Політика 14:26 - 04 березня 2025

Україна не може обговорювати територіальні втрати

Шмигаль: ми не отримували жодної офіційної пропозиції про миротворчий контингент, готові його обговорювати

Шмигаль: ми не отримували жодної офіційної пропозиції про миротворчий контингент, готові його обговорювати

Прем‘єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що уряд не розглядає можливості підняття тарифів на комунальні послуги найближчим часом.

Деталі

...У нас немає в уряді дискусії щодо тарифів. Ми не розглядали можливості підняття тарифів найближчим часом, - сказав Шмигаль на пресконференції у вівторок в Києві, відповідаючи на запитання, чи буде підвищено тарифи після завершення опалювального сезону.

  • Україна не може обговорювати територіальні втрати.

...Ми не обговорюємо і не можемо обговорювати територіальні втрати України. Ми можемо вести розмови про мирний план, який включатиме якусь покроковість, - сказав Шмигаль.

  • Україна не отримувала жодної офіційної пропозиції від партнерів про миротворчий контингент.

...Ми не отримували жодної офіційної пропозиції про миротворчий контингент. Якщо ми їх офіційно отримаємо від наших партнерів, ми абсолютно готові говорити про цю конкретику, створювати інфраструктуру, якщо це буде необхідно. Але таких пропозицій не було, - сказав Шмигаль.

  • Україна дякує США за дуже вагому військову підтримку, яка врятувала десятки тисяч життів та допомогла країни вистояти проти російського агресора, така підтримка наразі триває і в Києві сподіваються на її продовження і в майбутньому.

...Сьогодні ця підтримка є в Україні, вона продовжується, – сказав він.

За словами Шмигаля, стосовно дискусій про можливість припинення військової підтримки США, Україна " абсолютно спокійно всіма наявними і доступними дипломатичними каналами буде продовжувати спокійну роботу" з США, з Конгресом та Адміністрацією президента Дональда Трампа для того, щоб Україна і США продовжили боротьбу за справедливий, тривалий, стабільний мир в Україні..

...Сьогодні Україна абсолютно твердо налаштована продовжити співпрацю з Сполученими Штатами Америки і впевнений, що підтримка від Сполучених Штатів, як від світового лідера, одного з найбільших наших партнерів, який нас підтримував протягом трьох років, буде продовжуватись, – підсумував прем'єр України.

За словами голови уряду, "допомога продовжувалась станом на вчора, і Україна отримувала її. Ми за це вдячні".

Шмигаль також послався на відповідну інформацію від міністра оборони Рустема Умєрова.

...За інформацією від міністра оборони, допомога від США триває. І вся ту допомога, яка була розписана пакетами за минулою адміністрацією президента США, вона надходила Україні. І станом на вчорашній вечір у мене немає інформації про те, що щось було зупинено. Всі пакети йшли і станом на вчорашній вечір ми всю допомогу отримували, - сказав він.

...Станом на ранок я ще не узгоджував з міністром оборони, чи були якісь зміни. Якщо би були, я впевнений, він би повідомив. Я би про це знав і вас би проінформував… Допомога продовжувалась станом на вчора і Україна отримувала її. Ми за це, - додав голова уряду.

Іноземні ЗМІ раніше у вівторок повідомили, що Трамп наказав припинити поставки всієї військової допомоги Україні. За словами високопосадовця з Міністерства оборони, США припинять всю поточну військову допомогу Україні, доки Трамп не вирішить, що лідери країни продемонструють сумлінну прихильність до миру, вказало агентство Bloomberg.

  • Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль відзначає важливість збереження Україною партнерства з США.

...Стосовно нашої співпраці зі США, я повторю, США є нашим стратегічним, важливим, надважливим партнером. Ми вдячні США і будемо робити все для того, щоб наша співпраця продовжувалась на тому ж рівні, на якому була до цього часу, наполегливо, дипломатично, спокійно. Працюємо над цим, повторю, щодня і щодня відбуваються контакти із адміністрацією президента, із Конгресом і ця робота буде продовжуватись. Я переконаний, що ми досягнемо миру в Україні спільно, - сказав Шмигаль.

Він відзначив, що Україна сьогодні "абсолютно твердо налаштована продовжити співпрацю з Сполученими Штатами Америки".

...Впевнений, що підтримка від Сполучених Штатів, як від світового лідера, одного з найбільших наших партнерів, який нас підтримував протягом трьох років, буде продовжуватись, - сказав голова уряду.

Шмигаль відзначив, що Україна розраховує на підтримку США, "оскільки значний обсяг підтримки, починаючи від обміну даними, завершуючи важливим елементом це протиповітряна оборона, захист нашого неба, наших міст, цивільної інфраструктури, громадян України, це внесок Сполучених Штатів Америки в підтримку України".

...Це важливі елементи, які врятували тисячі, можливо десятки тисяч українських життів, як цивільних, так і військових, українців і українок. Звісно ж, ця підтримка є надзвичайно для нас важливою і ми працюємо сьогодні з Конгресом і з Адміністрацією президента Трампа для того, щоб ця підтримка продовжувалась аж до повного досягнення ось цієї мирної угоди, але я наголошую на умовах України як країни жертви. Стіл перемовин – це стіл перемовин, де Україна знаходиться в першу чергу і це наш підхід, це те, на чому ми наполягаємо, - сказав він.

  • Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль заявляє про готовність української сторони до підписання анонсованої угоди з США і потребу у гарантіях безпеки з американского боку.

...Ми вдячні американцям, американській нації, ми готові підписати угоду, яка підготовлена, відповідно, про створення інвестиційного фонду для того, щоби почати роботу зі Сполученими Штатами абсолютно на прагматичній економічній основі. Ця угода затверджена урядом України, і ми готові в будь-яку мить розпочати цю співпрацю з Сполученими Штатами з підписання ось такої угоди і далі розвивати нашу економічну співпрацю, - сказав Шмигаль.

Він зазначив, що до підписання цієї угоди висловили публічну готовність як американська, так і українська сторони. Україна тепер очікує на зворотній зв'язок від США на дипломатичному рівні.

...Це наша спільна позиція – і президента України, уряду України, парламенту України, щоб ця угода була підписана зі Сполученими Штатами, ми готові. Готові до комунікації, готові до розмови, приїхати й підписати. Очікуємо зараз зворотнього зв'язку. Публічно цей зворотній зв'язок, ці позитивні сигнали ми маємо. Очікуємо зараз вже на дипломатичному рівні конкретних домовленостей, - сказав Шмигаль.

Він висловив переконання, що угода "буде певним елементом економічного зростання України, це буде певним елементом захисту України з боку Сполучених Штатів".

...Звичайно, ми потребуємо і просимо конкретних гарантій безпеки як від Сполучених Штатів Америки, так і від Європи, так і від країн G7. Це екзистенційно важливо не тільки для України, а й для Євросоюзу, - відзначив голова уряду.

Шмигаль повідомив, що робота над документами щодо створення безпосередньо фонду ще не розпочиналася. За його словами, буде створено спеціальну групу з відповідними директивами, залучено міжнародні юридичні консультанти, і цей міжнародний договір буде подано до Верховної Ради на ратифікацію.

Україна має бути важливим учасником мирного процесу і вдячна президенту США Дональду Трампу за його бажання укласти мирну угоду.

...Ми дуже добре розуміємо наміри президента Трампа укласти мирну угоду і досягнути миру. Це дійсно, ми віримо і знаємо, що це його щире бажання і ми цінуємо це бажання, абсолютно цінуємо і вдячні за це. Важливий підхід, важливо як. Ми розуміємо, що Україна має бути важливим учасником цього процесу мирного. Неможливо досягнути миру в Україні, в країні жертві, без участі країни жертви, без участі лідера нашої держави, без участі президента України, - сказав Шмигаль.

Він відзначив, що глобальна безпека у світі "сьогодні під загрозою і дуже важливо розуміти, що результатом мирних домовленостей буде все ж таки міцна, глобальна, безпекова інфраструктура".

...І Україна має відігравати, і безпека України в цій інфраструктурі має відігравати вирішальну роль.Відповідно, ми очікуємо, що США і адміністрація президента Трампа займе позицію збереження глобальної системи безпеки, такої як вона щонайменше була до російського вторгнення, можливо навіть трошки сильнішою, - сказав голова уряду.

За його словами Шмигаля, "ми маємо сьогодні дипломатичними шляхами, дуже по-дорослому знайти рішення, як досягнути справедливого, тривалого миру і повернути цей мирний європейський континент, повернути безпеку для України і для Європи, і в черговий раз довести значущість і велич Сполучених Штатів як світового лідера у частині дотримання світової безпеки".

  • Денис Шмигаль допускає ризик щодо поставок ракет для Patriot, але впевнений, що вдасться знайти рішення із США та іншими партнерами.

...Системи ППО. Всі партнери надають як самі системи, так і ракети та боєприпаси до них. Ми маємо відповідні залишки на складах від різних партнерів. Внесок США є суттєвим, в першу чергу це стосується систем Patriot. Patriot - поки єдина система, спроможна боротися з російською балістикою. Ризик, про який ви запитували, міститься в цій площині забезпечення Patriot: як ремонтами і обслуговуванням, так і боєприпасами до Patriot, щоб захищати Україну від балістики, - сказав Шмигаль.

Прем‘єр додав, що всі інші засоби, які використовує РФ, Україна може збивати іншою зброєю, яка є в країні.

...Ризик такий присутній, і, думаю, ми знайдемо і з США та іншими партнерами, як зробити так, щоб цей ризик не втілювався, - додав він.

  • Частину проєктів, що фінансувалися через USAID, вже заміщено.

...Частину проєктів, фінансування яких відбулося через USAID, вже заміщено, - заявив Шмигаль.

При цьому він відзначив, що припинення допомоги USAID спричинила втрату частини важливих для України проєктів, зокрема, щодо реформування митниці, закупівлі відповідного обладнання, підтримки енергетичного сектора.

  • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про прагнення угоди закріпити членство в ЄС як частину мирної угоди.

...Наша амбіція мати членство в Євросоюзі одним з елементів нашої мирної угоди. Ось це наша амбіція і ми просимо про цю підтримку і від Польщі також, - сказав Шмигаль.

Він відзначив, що Україна покладає "величезні надії на польське головування" в ЄС.

...Спочатку Єврокомісія казала про два кластера, зараз ми вже говоримо про три і це для нас велика амбіція. Ми готуємося до цього, переконані, що з допомогою і підтримкою Польщі, як країни, яка головує в ЄС, ми отримаємо цю амбіцію і три кластера будуть відкриті. Наступні три очікуємо відкрити в наступному півріччі, в другому. Але цього року ми хочемо, щоб домашні завдання у вигляді відкритих кластерів перемовин, всіх шести, було зроблено. Звісно, ми розраховуємо на Польщі як на великого друга і адвоката України в наших європейських прагненнях, - сказав Шмигаль.

  • Україна має понад 126 млрд грн на казначейському рахунку станом на 3 березня, а також $40,3 млрд золотовалютних резервів.

...На казначейському рахунку, в тому числі, це валютні кошти. Фактично виконання бюджету за перших два місяці плюс понад 2 млрд грн, тобто ми наповнюємо наш бюджет і за січень, і за лютий, і митниці, і податкова виконали план, – сказав він.

Шмигаль уточнив, що доповів цю інформацію про достатність фінансових ресурсів та можливість фінансування дефіциту держбюджету $38 млрд у 2025 році на ставці Верховного головнокомандувача.

  • Україна у 2025 році буде спроможна на 100% забезпечити потреби в артилерії власним виробництвом.

...Сьогодні Україна виробляє власну артилерію. І протягом цього року ми будемо спроможні забезпечити 100% потреби в артилерії власним виробництвом, - повідомив він.

  • Український уряд працює над можливістю використання частини кредиту Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) країн G7 загальним обсягом $50 млрд для фінансування програми компенсацій за зруйноване через війну житло "єВідновлення".

...Сьогодні ми активно працюємо над тим, щоб використати частину кредиту ERA (Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine – ред.) на $50 млрд для компенсацій людям за втрачене житло, – сказав Шмигаль.

За даними прем’єра, на сьогодні нараховано понад 30 млрд грн компенсацій: 8 млрд грн за пошкоджене житло, 22 млрд грн – за повністю зруйноване житло.

Він зазначив, що відшкодування відбувається за рахунок коштів конфіскованих російських активів як в Україні, так і за кордоном.

Як повідомлялося, в рамках механізму ERA країн G7 Україна вже отримала $1 млрд від США та EUR3 млрд від ЄС.

  • Молоді люди у віці 18-24 років, які підписали контракт на службу у Збройних силах України, матимуть можливість отримати пільгову іпотеку за програмою "єОселя" під 0%.

...Програма "єОселя" містить мотиваційну складову: 3% для професій, яких потребує держава, – військові, лікарі, вчителі; 7% – для всіх громадян України. Окремо сьогодні ми запровадили 0% ставку за програмою "єОселя" для молодих людей 18-24 років, які підписали контракт зі Збройними силами. Фактично це ще один елемент підтримки патріотичної молоді, яка готова захищати нашу державу, – сказав Шмигаль на пресконференції у Києві у вівторок.

За його даними, на сьогодні за програмою "єОселя" кредити отримали більше 15 тис. родин. Загальна сума виданих кредитів складає понад 25 млрд грн.

Як повідомлялося, за підсумками 2024 року банки-партнери видали 8515 кредитів за державною програмою доступної іпотеки "єОселя". Мінекономіки планує збільшити кількість виданих кредитів за програмою у 2025 році на 17,6%, до 10 тис.

  • Попри затримку у виплаті коштів, накопичених учасниками програми "Національний кешбек" (щомісячні виплати не відбуваються з січня 2025 року - ред.) програму буде продовжено, а кошти буде виплачено найближчим часом.

...Стосовно виплат. Найближчим часом, я переконаний, що, перше, програма (Нацкешбек - ред.) буде продовжуватись, вона не передбачає якоїсь зупинок, це довготривала стратегічна програма, яка триватиме в наступні роки, я в цьому впевнений. І виплати, якщо й була якась затримка, то її найближчим часом буде покрито дійсно найближчим часом, - сказав він.

Шмигаль також повідомив, що програма працює в комплексі з відшкодуванням, в тому числі за сільськогосподарську техніку вітчизняного виробництва і держпрограмою кредитування "5-7-9" для українських виробників.

Прем'єр розповів, що в країнах Європи, зокрема в Німеччині, Італії та Франції підтримка власного виробника сягнула 68-70%. Як наслідок – жителі цих країн надають перевагу товарам власного виробництва.

...Та статистика, яку я пам'ятаю, 68% в Німеччині німці купують товари власного виробництва, - сказав Шмигаль, зазначивши, що в Україні цю культуру має бути сформовано, додавши, що в Україні менше як 40% вітчизняних товарів купували українці.

Раніше повідомлялося, що загальний обсяг накопичених коштів учасниками програми "Національний кешбек" досяг 1 млрд грн. За даними Міністерства економіки, станом на січень 606 млн грн з цієї суми було накопичено за грудень та першу половину січня - 436 млн грн та 170 млн грн відповідно.

Програмою активно користуються вже 4,7 млн громадян, серед яких 65% жінок та 35% чоловіків. До неї долучилися 20 банків та 1672 виробника, а кешбек доступний на 355,4 тис. товарів українського виробництва.

Тоді у відомстві повідомили, що накопичений за грудень та січень кешбек буде виплачено наприкінці лютого 2025 року.

Наразі, згідно з повідомленням у "Дії", виплата має відбутися до кінця березня. Відповідаючи на запитання користувачів, в службі підтримки додатку повідомили, що виплата може надійти з невеликою затримкою через операційні процеси.

Максимальний обсяг кешбеку становить 3 тис. грн/місяць. Кошти можна витратити до 20 числа наступного місяця на медичні та комунальні послуги, спорт, кіно, квитки на потяг, задонатити ЗСУ чи придбати на них військові облігації.

  • Реформа децентралізації буде завершена одразу після завершення війни, все необхідне підготовано.

...Ми успішно пройшли великий шлях реформи децентралізації... Ми будемо продовжувати цю реформу. На жаль, через війну вона не отримала свого завершення, потрібні зміни в законодавство, зміни в Конституцію України, для того, щоб створити необхідну кількість відповідних рівнів, для того щоб змінити змінити надрегіональний, обласний. Але все це готово, все буде запроваджено після настання миру, - сказав він.

Прем‘єр підкреслив, що влада все підготувала для завершення цієї реформи.

  • За три роки повномасштабної війни кількість державних службовців скоротилася майже на 30%.

...Ми постійно шукаємо де може бути елемент оптимізації чи економії щоби все-таки цей бюджет ефективніше використовувати для допомоги людям. Постійно йде оптимізація органів управління, центральних органів виконавчої влади, міністерств. За цей період ми скоротили кількість чиновників майже на 30%, - сказав він

Прем‘єр підкреслив, що скорочення держслужбовців є важливим елементом економії держбюджету за три роки повномасштабної війни.

Що буде після підписання угоди України з США: Шмигаль назвав наступні кроки.

Джерело: youtu.be

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин