ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Кінець епохи Ангели Меркель: чому канцлер Німеччини вважається ключовою фігурою у політиці

Політика 13:06 - 27 жовтня 2021

Шлях Ангели Меркель від прес-секретаря до канцлера

Кінець епохи Ангели Меркель: чому канцлер Німеччини вважається ключовою фігурою у політиці

Ангела Меркель більше не канцлер Німеччини: цікаві факти про ключову фігуру у світовій політиці/Фото: Sean Gallup/Getty Images

У вівторок, 26 жовтня, у день установчого засідання нового Бундестагу Ангела Меркель офіційно склала свої повноваження федерального канцлера Німеччини. При цьому вона залишається на своїй посаді як в.о. канцлера поки що не створять новий уряд. Переговори про це мають завершитись на початку грудня.

Майже 16 років Меркель була при владі і за цей час Німеччина прийняла Лісабонський договір, конституцію ЄС, пройшла через грецьку та міграційну кризу, брексит, президентство Трампа та пандемію. Провідні світові видання неодноразово називали її найвпливовішою жінкою у світі. А за правління Дональда Трампа - "новим лідером вільного світу".

Хто така Ангела Меркель і чому вона вважається ключовою фігурою у світовій політиці - читайте у матеріалі Meta.ua.

Політична діяльність

У політику Меркель прийшла після падіння Берлінського муру. Події кінця 1980-х початку 1990-х вразили її і майбутній канцлер вступила до організації Демократичного пробудження. Через рік там вона вже обіймала посаду прес-секретаря, а за кілька місяців обіймала ту саму посаду в некомуністичному уряді НДР.

Політична діяльність Ангели Меркель/Фото: Christian Marquardt-Pool/Getty Images

Після об'єднання Німеччини вона стала депутатом Бундестагу від Християнсько-демократичного союзу. Перший політичний лідер Німеччини Гельмут Коль побачив потенціал в Ангелі Меркель і допомагав їй у політичній кар'єрі. Він називав її "моя дівчинка".

1998 року Коль програв вибори і одразу ж спалахнув корупційний скандал, пов'язаний з ним. І тоді Меркель усунула Коля з партійного посту.

Політичні кар'єрні сходи змінювалися у Меркель кожні два роки. У 1998 році вона стала генеральним секретарем ХДС, в 2000 була обрана головою партії, а в 2002 стала депутатом Бундестагу ФРН.

У наступні роки вона завойовувала довіру населення, виступаючи за відмову від ядерної енергетики, політично підтримувала США та сприяла зближенню з Америкою. Політик виступала проти вступу Туреччини до Європейського Союзу, такої думки дотримувалось і суспільство.

Населення довіряє Ангелі Меркель/Фото: Carlos Alvarez/Getty Images

Федеральне канцлерство

Ангела Меркель стала першою жінкою на чолі уряду Німеччини. У 2005 року її обрали канцлером країни. Цю посаду вона обіймала майже 16 років, переобиравшись чотири рази. І коли у 2018 році її партія набрала рекордно низьку кількість голосів, Меркель заявила, що не балотуватиметься на наступний термін.

Будучи при владі, її діяльність була спрямована на врегулювання воєнних конфліктів. Але прагнення до миролюбності виявлялося і в тому, що Меркель недостатньо фінансувала німецьку армію бундесвер, за що засуджувалась суспільством. Вона обіцяла виправити становище, але сума відрахувань все одно була нижчою, ніж у інших країн НАТО.

Федеральне канцлерство Меркель/Фото: Omer Messinger-Pool/Getty Images

Ще одним складним моментом була міграційна криза, що сталася 2015 року в Європі. Велика кількість іммігрантів заїхали в регіон і які б спроби врегулювання проблеми не приймала Меркель, були марними. Пізніше на саміті ЄС у Брюсселі влада країн спробувала домовитися з Туреччиною про прийняття біженців у себе. Це зменшило кількість мігрантів і проблему було частково вирішено.

Її турбували і взаємини Росії та України. Вона критикувала діяльність Володимира Путіна щодо подій у Криму та на Донбасі та виступала за введення санкцій. Поряд із цим вона виступала за ведення діалогу інших членів ЄС із російським президентом. У період пандемії Меркель наклала обмеження на соціальні взаємодії, показавши на особистому прикладі як важливо дотримуватись дистанції та спокою в непростий час.

Кінець епохи Меркель

Наразі весь світ перебуває у здогадах, чи зможуть знайти в Німеччині та Європі заміну такого сильного лідера, як Ангела Меркель. З одного боку, будь-якому канцлеру судилося стати лідером не лише своєї країни, а й Європи, адже сама Німеччина – одна з економічно найсильніших держав ЄС.

З іншого боку, не так легко поєднувати у собі навмисну ​​непоказність із популярністю та визнанням у всьому світі та стабільністю результатів. Чи вдасться це зробити новому канцлеру Німеччини? Час покаже.

Епоха Ангели Меркель добігла кінця: підсумки правління/Фото: Johannes Stein - Pool/Getty Images

Світові ЗМІ підбивають підсумки епохи правління Меркель - і багато хто пише практично одне й теж саме.

"У Німеччині її часто критикували за те, що вона керувала ніби без будь-якої великої мети, загальної картини майбутнього. Але в Німеччині та за її межами не забудуть її здатність вчитися і досягати успіху, долати труднощі, зберігаючи чесність, стабільність та відповідальне ставлення", - написав автор видання Сonversation.

Нагадаємо, Ангелі Меркель вручили звільнювальну грамоту.

Також ми писали, що Україна розраховує на формування сприятливої ​​коаліції після парламентських виборів у Німеччині.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин