МЗС Франції дали 3 тижні, щоб знайти рішення для стабільного і тривалого припинення вогню в Україні
Велика Британія та Франція обговорять з українськими колегами потреби щодо можливого контингенту

Макрон: російська сторона розповсюджує "історії та неправду"
Президент Франції Еммануель Макрон розкритикував РФ за те, що вона не погодилась запропоноване безумовне припинення вогню та висунула нові умови, а також за розповсюджувані російською стороною "історії та неправду", - повідомляє The Guardian.
Зеленський з Макроном, Стармером і Рютте обговорили координацію зусиль для досягнення миру в Україні
Деталі
На пресконференції після завершення зустрічі лідерів щодо підтримки України в Парижі в четвер він сказав, що вітає роль президента США Дональда Трампа у веденні мирних переговорів, підкресливши, що вони "перебувають у постійному контакті", і вітає мужність українського президента Володимира Зеленського.
Він також назвав мету коаліції: "Загалом, щоб досягти миру, і для цього ми повинні поставити Україну в найкращу можливу позицію для переговорів і забезпечити, щоб мир, який буде досягнуто, був міцним і тривалим".
У Європі триває багато дискусій щодо способу моніторингу режиму припинення вогню в Україні після його досягнення, президент Франції Еммануель Макрон доручив Міністерству закордонних справ знайти рішення протягом трьох тижнів.
"Триває багато дискусій, вони спрямовані на те, щоб спробувати придумати спосіб моніторингу припинення вогню після того, як це буде зроблено. Чи повинні ми надати пріоритет cease-fire, як це було в період між 2014 і 2022 роками? Чи варто надати ООН мандат на моніторинг миру та спостереження за лінією фронту, особливо на окупованих територіях? Чи повинні ми розробити спеціальну систему моніторингу?", - сказав Макрон.
Президент Франції додав, що ці питання "зависли".
"Ми вирішили дати доручення нашому Міністерству закордонних справ знайти рішення протягом трьох тижнів. Вони мають запропонувати рішення для стабільного і тривалого припинення вогню, і це те, що ми зможемо потім обговорити з нашими партнерами в США", - додав Макрон.
Велика Британії та Франції зберуть команду, яка обговорить з українськими колегами їхні потреби щодо можливого контингенту, Україна "точно знає, що їй потрібно".
"Це франко-британська пропозиція щодо цих сил підтримки (контингенту – ред.). Вона була прийнята Україною. Вона не була схвалена одноголосно, але нам і не потрібна одностайна згода для цього. Тож як ми будемо до цього готуватися? Ми говорили - британський і французький начальники штабів зберуть команду, яка зустрінеться з українськими колегами. Українці розкажуть нам, які їхні потреби", - сказав Макрон.
Він зазначив, що у нього вчора була "дуже хороша дискусія" щодо цього питання з президентом України Володимиром Зеленським, і "Україна точно знає, що їм потрібно".
"І тому ці військові дискусії, дадуть змогу визначити місця, кількість військ, щоб це викликало довіру, і спроможності. Тож нічого не виключено", - додав Макрон.
Він наголосив, що Росія не має права диктувати, що буде відбуватися на українській території.
"Ми домовилися про це (контингенти – ред.), і ми будемо працювати над цим. Так, будуть сили заспокоєння за участю низки європейських країн, і ці сили будуть розгорнуті в Україні", - наголосив французький президент.
Учасники саміту лідерів щодо підтримки України домовилися продовжувати підтримувати український народ і ЗСУ.
"Ми будемо продовжувати підтримувати український народ і українську армію. Це те, що необхідно для того, щоб переконатися, що ми можемо підготуватися до миру. Це необхідно для того, щоб переконатися, що ми можемо протистояти плану Росії, який полягає в тому, щоб вдавати переговори", - сказав Макрон.
Він зазначив, що Україна визначила низку пріоритетів в артилерії, боєприпасах чи наземній обороні. Окрім того, Макрон оголосив про рішення ЄС "прискорити виділення кредитів, які були прийняті G7", а також низки артилерійських систем.
"Що стосується додаткової підтримки України, то ми також одностайно підтримали і прийняли рішення про те, що час для зняття санкцій (проти РФ-ред.) ще не настав. Жодні санкції не повинні бути скасовані доти, доки не буде встановлений мир назавжди. Ми продовжимо чинити економічний тиск на тіньові флоти", - наголосив Макрон.
Еммануель Макрон повідомив, що планує сьогодні обговорити з президентом США Дональдом Трампом рішення, прийняті на сьогоднішньому саміті.
"Я говорив з президентом Трампом вчора ввечері, і я також поговорю з ним через кілька годин, щоб поділитися тим, що було вирішено сьогодні вранці", - сказав Макрон.
Він зауважив, що якщо Росія не погодиться на режим припинення вогню, то Трамп "відчує, що його обманюють", Макрон додав, що пріоритетом залишається продовження підтримки України, щоб переконатися, що "припинення вогню буде належним чином організовано…подальші дії щодо припинення вогню будуть належним чином відстежуватися, і переконатися, що припинення вогню перетвориться на тривалий і міцний мир".
Після зустрічі з Зеленським Макрон переговорив із президентом США.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!