Місія "посадити українців і росіян за один стіл" 15 травня. Кремль тримає інтригу
Турецькі Переговори: в ОП України заявили про "останній сигнал" путіна

"Рішення досягаються лише через прямі переговори"
У Кремлі поки що не підтверджують планів президента володимира путіна щодо його можливої участі в переговорах з Україною, які, як очікується, відбудуться в Стамбулі 15 травня. У відповідь на запитання про склад російської делегації на цих переговорах, прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив у вівторок, що інформацію про представників Росії буде оприлюднено лише тоді, коли президент Путін прийме відповідне рішення та визнає це за необхідне.
Деталі
Раніше інтернет-видання Gulagu.net повідомило з посиланням на власне джерело, що Володимир Путін не планує летіти до Стамбула завтра. За інформацією джерела, наразі готується борт для міністра закордонних справ Сергія Лаврова та помічника президента Юрія Ушакова. При цьому джерело не виключає, що рішення про візит Путіна може бути ухвалено в будь-який момент.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, виступаючи онлайн на Копенгагенському демократичному саміті 2025, заявив, що відмова Володимира Путіна від особистої участі в переговорах з Україною в Туреччині стане "останнім сигналом про небажання Росії завершити війну".
"Ми підтвердили, що президент Зеленський готовий і прибуде до Туреччини. Вчора президент Трамп зробив потужну та чітку заяву, висловивши очікування присутності обох лідерів у Туреччині. Він також розглядає можливість власного візиту. Я вважаю, що відмова Володимира Путіна від поїздки до Туреччини буде остаточним свідченням того, що Росія не має наміру закінчувати цю війну, що Росія не хоче і не готова до жодних переговорів", - наголосив Єрмак.
Він додав, що станом на зараз російська сторона не надала жодної відповіді щодо участі Володимира Путіна в запланованих переговорах у Туреччині.
Єрмак підкреслив, що у випадку відмови Росії від переговорів, необхідна рішуча реакція з боку США та міжнародної спільноти, яка має включати посилення санкцій проти РФ та збільшення військової допомоги Україні.
Раніше міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан провів серію телефонних розмов, під час яких обговорив можливі переговори між Росією та Україною, заплановані на 15 травня в Стамбулі.
Зокрема, Фідан обговорив це питання з державним секретарем США Марко Рубіо, обмінявшись думками щодо майбутніх російсько-українських переговорів. Також вони обговорили майбутній візит Рубіо до Туреччини, який відбудеться в рамках неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Анталії 14-15 травня.
Після розмови з Рубіо, Фідан провів окремі переговори з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Згодом він також обговорив ситуацію з міністром закордонних справ Франції Жаном-Ноелем Барро. Обидві розмови були присвячені зусиллям Туреччини, спрямованим на припинення війни між Росією та Україною.
Як відомо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підтвердив готовність країни прийняти російську та українську делегації для проведення переговорів у Стамбулі.
Варто зазначити, що спецпредставник Дональда Трампа, Стів Віткофф, в інтерв'ю Breitbart News Network повідомив, що президент США наполягає на негайних прямих переговорах між Україною та Росією, погрожуючи виходом США з процесу врегулювання конфлікту.
Віткофф передав слова Трампа: "Президент поставив ультиматум обом сторонам: якщо не буде прямих переговорів, і вони не відбудуться швидко, Сполучені Штати мають відійти від цього конфлікту, незалежно від наслідків, і припинити будь-яку участь".
За його словами, Трамп вважає, що "рішення досягаються лише через прямі переговори". Він наголосив на необхідності "посадити українців і росіян за один стіл" та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту.
"Ми пропонуємо прямі переговори між двома сторонами якомога швидше", - додав Віткофф.
Він зазначив, що ключовими темами для обговорення є територіальні питання, статус Запорізької АЕС, яка зараз не функціонує, та доступ України до важливих водних шляхів, зокрема річки Дніпро та Чорного моря.
"Я думаю, що головні проблеми тут - це регіони, атомна станція, те, як українці зможуть використовувати річку Дніпро та вийти до океану", - сказав Віткофф.
Віткофф висловив оптимізм щодо можливості досягнення компромісу: "Якщо ми зберемо сторони за столом переговорів, вони почнуть спілкуватися, ми звузимо коло питань, знайдемо компроміси та креативні рішення. Я сподіваюся, що незабаром у нас будуть хороші новини".
Він також назвав Запорізьку АЕС "своєрідною перлиною" через її виробничі потужності та наголосив на важливості водних шляхів для України.

Нагадаємо, що 11 травня Володимир Путін відмовився від пропозиції припинення вогню, запропонованої Україною, США та їхніми союзниками, та закликав до відновлення переговорів у Стамбулі.
Ця ініціатива викликала негативну реакцію міжнародної спільноти. Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що Путін прагне лише виграти час, а міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що російський лідер "хоче продовжувати стріляти". Володимир Зеленський підтвердив готовність України до діалогу, але за умови припинення вогню.
Згодом Зеленський заявив про готовність до прямих переговорів з Путіним, а Трамп висловив можливість своєї участі в цьому діалозі.
МЗС кількох країн на чолі з Рубіо шукають спосіб зупинити вогонь в Україні.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!