ВР не підтримала пропозицію про скликання комітету нацбезпеки щодо ситуації ЗСУ в курській області
ВР спростила механізм притягнення осіб до адмінвідповідальності за порушення правил військового обліку

ВРУ гарантує грошову компенсацію військовослужбовцям за невикористану відпустку. Рада звільнила від сплати штрафу осіб, які проходять військову службу, але не оновили свої дані щодо обліку
Верховна Рада не підтримала пропозицію Людмили Буймістер (позафракційна) щодо скликання парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки для прийняття політичних рішень щодо ситуації, в який знаходяться ЗСУ в Курській області (Росія).
Деталі
...Я вас закликаю проголосувати мою пропозицію – і терміново скликати засідання комітету національної безпеки та оборони за участю головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського для обговорення політичних рішень щодо ситуації в Курській області. Інакше кожне життя наших хлопців, які зараз потрапляють в полон, яких піддають тортурам і вбивають, буде на вашій совісті, - заявила Буймістер на пленарному засіданні Верховної Ради у четвер.
За словами народного депутата, вона на власні очі побачила і почула, що відбувається в Курській області.
Буймістер підкреслила, що “сьогодні час військових рішень по Курську вже сплив, настав час політичних рішень”, але таких рішень не приймають ні президент, ні ставка Верховного головнокомандующего.
За пропозицію Буймістер проголосували всього 118 народних депутатів (для прийняття рішення необхідно мінімум 226 голосів у підтримку).
...Це ганьба для українського парламенту! В той час, як наші підрозділи майже в повному оточенні ворога ведуть запеклі бої за ворожу землю, втрачаючи особовий склад та безліч одиниць техніки - відсутність політичних рішень керівництва держави це зрада!, - написала Буймістер пізніше у Фейсбуці.
Буймістер обрана у Верховну Раду на позачергових виборах 2019 р. по мажоритарному округу (Київ), була членом фракції "Слуга народу" (29 серпня 2019 р. - 19 жовтня 2021 р.), на даний час поєднує діяльність нардепа зі службою у ВСУ.
- Верховна Рада удосконалила механізм притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку.
За відповідний закон №12093 про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо удосконалення механізмів притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в цілому проголосували 240 народних депутатів на пленарному засіданні Верховної ради у четвер, повідомив член фракції “Голос” Ярослав Железняк у Телеграм.
Законопроєкт надає можливість призовникам, військовозобов’язаним та резервістам самостійно звернутися до ТЦК та СП для уточнення персональних даних.
Згідно з пояснювальною запискою, запропоновані зміни спростять процедуру розгляду адміністративних правопорушень та нададуть можливість громадянам, які не уточнили дані без поважних причин, сплатити 50% від мінімальної санкції статті (8500 грн) шляхом самостійного ініціювання процесу розгляду справи та накладення стягнення через Електронний кабінет військовозобов'язаного, призовника, резервіста.
- Верховна Рада має намір гарантувати грошову компенсацію військовослужбовцям за невикористану відпустку, повідомив народний депутат Олексій Гончаренко (фракція “Європейська солідарність”).
...Документ передбачає, що військовослужбовці, які не змогли використати свої щорічні та додаткові відпустки під час мобілізації, отримають грошову компенсацію за всі невикористані дні відпусток у разі звільнення зі служби, - написав Гончаренко у Телеграм.
За його словами, законопроєкт №11495 про внесення змін до ст. 10-1 закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо гарантування права військовослужбовців на виплату грошової компенсації за всі невикористані дні щорічних основної та додаткової відпусток у разі звільнення зі служби під час дії воєнного стану в першому читанні підтримали 290 народних депутатів на пленарному засіданні у четвер.
- Верховна Рада звільнила від сплати штрафу військовослужбовців, які проходять військову службу, але не оновили свої дані щодо військового обліку, повідомив голова парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас (фракція “Слуга народу”).
...Цілком зрозуміло, що деякі наші громадяни - на передовій, на фронті й не всі змогли оновити свої дані… Цим законопроєктом передбачається можливість звільнити їх від сплати штрафу, - сказав Іонушас на брифінгу у четвер.
Він також зазначив, що закон надає можливість у випадку, якщо особа подає в електронному вигляді за допомогою ЕЦП (електронний цифровий підпис - ред.), заяву, що вона погоджується з накладенням на неї адміністративного стягнення і має бажання, щоб справа розглядалася за її відсутність, сплатити штраф у розмірі 50% від нижньої границі штрафу - 8 тис. 500 грн. Він нагадав, що в особливий період, який наразі діє, передбачена санкція за непоновлення інформації щодо військового обліку у розмірі від 17 тис. до 25 тис. грн.
Він також нагадав, що в травні минулого року набули чинності зміни до законодавства, які передбачали необхідність громадянам оновити свої дані щодо військового обліку до 16 червня 2023 р.
Як повідомлялося, Верховна Рада у четвер прийняла закон №12093 про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо удосконалення механізмів притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Рада створила ТСК для розслідування схем неповернення валютної виручки в країну від експорту.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!