Протистояння може перерости в громадянський конфлікт – експерт про підтримку Зеленського
Різні частини суспільства не зможуть дійти спільної думки

Протистояння може перерости в громадянський конфлікт – експерт про підтримку Зеленського / Фото: Getty Images
Після сварки з Трампом в Овальному кабінеті та паузи в постачанні американської військової допомоги в суспільстві почалися розмови про зменшення підтримки Володимира Зеленського з боку громадськості. Однак, чи правда це? Розповідає Олександр Хмелевський, незалежний експерт та кандидат економічних наук. За його словами, проблема полягає не стільки в ставленні народу до Президента, скільки у внутрішньому протистоянні людей з різними політичними позиціями.
Деталі
Далі – слова експерта
Рішення США призупинити військову допомогу майже не вплинуло ні на підтримку Зеленського, ні на підтримку Уряду. Українці в більшості вважають, що вина в припиненні військової допомоги лежить саме на Трампі та його адміністрації.
Оскільки США намагаються примусити Україну до укладання мирної угоди, то вони застосовують різного роду засоби тиску. На думку адміністрації Трампа, якщо позбавити Україну військової допомоги, то вона буде змушена сісти за стіл переговорів. Навіть згода Зеленського розпочати мирні переговори та потужний обстріл України Росією не спонукали Трампа скасувати своє рішення про призупинення допомоги. Натомість з боку опозиції, зокрема Європейської Солідарності наростає критика Зеленського. Йому дорікають в тому, що він не вміє розмовляти з Трампом, а якби президентом замість нього був Петро Порошенко, то той би зумів домовитися про допомогу. Насправді Трамп давно визначився, що буде підтримувати Росію. Він вважає, що відновлення співпраці з Росією дозволить зруйнувати її союз з Китаєм, а також така співпраця буде вигідна американським корпораціям.
Для українського суспільства принципово важливими будуть умови мирної угоди між Україною та Росією, зокрема щодо повернення окупованих територій, гарантій безпеки, миротворців, чисельності ЗСУ, поставок озброєнь, так званої денацифікації, на якій наполягає Росія тощо. У міру того, як будуть вимальовуватися деталі майбутньої угоди, в українському суспільстві буде зростати напруга, якщо умови угоди будуть невигідними для України. Частина суспільства готова до миру на будь-яких умовах, в той час, як для іншої частини умови угоди принципово важливі. Протистояння буде загострюватися не лише між владою і суспільство, а і між різними частинами суспільства: прибічниками миру і тими, хто прагне відстоювати національні інтереси. За певних обставин таке протистояння може перерости в громадянський конфлікт.
Нещодавно ми розповідали, чи може Європа замінити США як союзник України.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!