Київ не повинен підписувати нову угоду від США щодо корисних копалин – журналіст "Європравди"
"Виявилося, що США "викинули на смітник" старі домовленості"

Київ не повинен підписувати нову угоду від США щодо корисних копалин – журналіст "Європравди"/Фото: Getty Images
Запропонована адміністрацією президента США Дональда Трампа нова угода щодо корисних копалин є неприйнятною для України, єдиний вихід для Києва – не підписувати, але продовжувати переговори. Про це пише редактор "Європейської правди" Сергій Сидоренко.
Деталі
Виявилося, що США "викинули на смітник" старі домовленості. У Дональда Трампа відмовилися від усіх компромісних рішень, узгоджених місяць тому, і запропонували варіант угоди, який є наперед неприйнятним для України, – йдеться у статті на сайті "Європравди"
Він перетинає майже усі червоні лінії, узгоджені перед тим; позбавляє Україну частини суверенітету; суперечить майбутньому членству в ЄС; а також зобов’язує Україну оплатити усю допомогу США минулих років, яку Україна отримувала як безповоротну. Останній підхід розпаковує скриньку Пандори і неуникно спричинить навалу претензій також від інших держав. Годі й говорити, що у проєкті немає ані слова про безпекові гарантії, - наголошує “Європравда”
Зазначається, що нова американська пропозиція "є для Києва непростим викликом. Підписувати угоду в такому вигляді немає сенсу. Цей крок був би політично самовбивчим для Володимира Зеленського і шкідливим для держави. На додаток така угода не має жодних шансів бути ратифікованою у парламенті, а без ратифікації вона або взагалі не запрацює, або буде відразу скасована (і це лише погіршить як політичні наслідки для Зеленського, так і відносини з США)".
Водночас напряму відмовлятися від її підписання Україна також не може, бо Трамп сприйме це як ще один публічний ляпас, із відповідними наслідками.
Тому єдиний вихід для Києва – не підписувати, але продовжувати переговори. Не лише затягуючи час, а й сподіваючись на краще. Зрештою, і досвід попередніх переговорів, під час яких команда Трампа довела свою некваліфікованість, і те, як сформульований новий документ, дає ґрунт також для таких сподівань, - зазначається у статті
Далі у матеріалі аналізуються деталі та наслідки нової пропозиції США.
Адміністрація Трампа повернула до угоди про надра вимогу до України відшкодувати всю допомогу, яку США надали після початку повномасштабного вторгнення росії у 2022 році. Ця сума отримує статус "Початкового внеску DFC" у Фонд. Джерелами доходу Фонду стануть: 50% вартості всіх нових ліцензій і рентних платежів за розробку надр України; 50% доходів від інфраструктурних об’єктів (деталі цього пункту в угоді не розкриті).
При цьому передбачено, що Фонд зможе реінвестувати частину доходів у проєкти в Україні, отримуючи 50% майбутніх прибутків держави від цих інвестицій. Окрім того, угода зобов’язує Україну погашати "борг" перед США у строк, адже передбачено щорічне його збільшення на 4%. Це означає, що чим довше Київ відкладатиме виплати, тим більше коштів доведеться компенсувати. Нагадаємо, за Україною лишається зобов’язання погасити понад $120 млрд "боргу".
Це означає, що в України не лише з’являється величезний де-факто борг, якого зараз не існує – на додаток до цього нашу державу "ставлять на лічильник".
Раніше ми писали: Україна хоче досягнути консенсусу по угоді щодо мінералів з США: деталі
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!