Без бункеру та валізи путін до Стамбулу не поїде?.. Трамп озвучив свою версію зустрічі
Україні рекомендують негайно погодитися на ці переговори

Досягнення миру в Україні повністю залежить від волі рф? Макрон заявив, що москва має час до вечора
У понеділок Дональд Трамп, президент США, висловив оптимізм щодо потенціалу майбутніх переговорів між Росією та Україною.
"Зустріч Росії та України в четвер має величезне значення. Я активно наполягав на її організації. Вважаю, ці переговори можуть принести позитивні результати. Я думаю, що обидва лідери будуть там. Я також думаю про поїздку в Стамбул", - заявив Трамп у Білому домі.
Деталі
Ця заява пролунала після того, як Володимир Путін, президент Росії, висловив готовність до відновлення "перерваних переговорів" у Стамбулі в четвер, 15 травня.
Трамп також закликав Україну негайно погодитися на ці переговори.
"Президент Росії Путін не прагне угоди про припинення вогню з Україною, а хоче зустрітися в Туреччині в четвер, щоб обговорити можливе завершення кровопролиття. Україна повинна негайно погодитися. Мені здається, що росія погодиться на 30-денне перемир'я", - написав він у соціальній мережі X.
Раніше Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні під час зустрічі глав МЗС у Лондоні заявив, що досягнення миру в Україні повністю залежить від волі Російської Федерації.
Таяні наголосив, що "мир залежить лише від волі РФ", та вказав на "невтішні" сигнали, які надходять на тлі нещодавніх атак. Він також підкреслив, що 30-денне припинення вогню є необхідною умовою для початку "серйозних переговорів".
Італійський міністр висловив сподівання, що Росія визнає готовність України до прямих переговорів та "прихильність всіх нас до досягнення миру" в Україні, але підкреслив, що "вся відповідальність сьогодні в руках Путіна".
Водночас, міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан закликав Росію та Україну "зібратися разом якнайшвидше" та розпочати процес припинення вогню.
Фідан, виступаючи на пресконференції в Анкарі, висловив впевненість, що сторони конфлікту "зберуться разом для досягнення компромісу в найближчі дні".
До цього, Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Москва має час до вечора, щоб прийняти рішення щодо припинення вогню в Україні.
Макрон повідомив, що планує провести переговори з президентом України Володимиром Зеленським та іншими європейськими лідерами, оскільки пропозиція про припинення вогню залишається актуальною лише до кінця сьогоднішнього дня.
"Або Росія налаштована серйозно і прагне миру, або це несерйозно, і ми повинні запровадити додаткові санкції", - наголосив Макрон.
У свою чергу, речник кремля дмитро пєсков заявив, що Російська Федерація налаштована на серйозний пошук шляхів довгострокового врегулювання ситуації в Україні.
Він також підкреслив, що президент Росії Володимир Путін "чітко та недвозначно окреслив позицію щодо відновлення переговорів з Україною без будь-яких попередніх умов".
Володимир Зеленський, президент України, підтвердив свою готовність приїхати на переговори в Туреччину 15 травня.
"Чекатиму на Путіна в четвер у Туреччині. Особисто. Сподіваюся, цього разу росіяни не знайдуть причин для відмови", - написав він у X у неділю.
"Ми очікуємо припинення вогню з завтрашнього дня – повного і тривалого, щоб створити необхідну основу для дипломатії. Немає сенсу затягувати вбивства", - наголосив Зеленський.
В МЗС Франції назвали ключову умову для переговорів між Україною та рф.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!