Крик про мир та сльози дітей — три країни проти темряви війни та розлуки
Чи зможе Стамбул стати мостом між Україною та росією?

Єрмак ставить хрест на спробах росії зіграти в стару гру
Українська делегація у складі керівника Офісу президента Андрія Єрмака, міністра закордонних справ Андрія Сибіги та міністра оборони Рустема Умєрова провела зустрічі з делегаціями Турецької Республіки та Сполучених Штатів Америки в Стамбулі. За результатами зустрічей, які відбулися в п'ятницю, на сайті Офісу президента було повідомлено, що сторони обговорили спільну роботу над розробкою реальних механізмів для досягнення справедливого й тривалого миру для України.
Деталі
У повідомленні наголошується, що всі учасники переговорів були єдині в тому, що війна має завершитися стійким і справедливим миром, а повне та безумовне припинення вогню є основою для подальших кроків.
Також сторони приділили увагу гуманітарним питанням, зокрема питанню звільнення українських полонених і поверненню незаконно переміщених українських дітей, що є одним із ключових пріоритетів для України.
В Офісі президента зазначили, що Російська Федерація вкотре продемонструвала свою незацікавленість у мирному врегулюванні, про що свідчить її відсутність на переговорах на належному рівні представництва, ігнорування міжнародних ініціатив та відмова від припинення агресії.
Українська делегація провела переговори з державним секретарем США Марко Рубіо, який також виконує обов’язки радника президента США з питань національної безпеки, спеціальним представником президента США Кітом Келлогом, главою Міністерства закордонних справ Туреччини Хаканом Фіданом та головою Національної розвідувальної організації Туреччини Ібрагімом Калином.
У Стамбулі відбулася зустріч делегацій Російської Федерації та України, яка стала першими прямими переговорами між сторонами з 2022 року. Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан виступив із вступним словом на початку зустрічі, підкресливши нагальну необхідність укладення угоди про припинення вогню та створення підґрунтя для майбутньої зустрічі лідерів обох країн.
Фідан висловив радість з приводу того, що заклики до миру, озвучені президентом Туреччини та Дональдом Трампом, були почуті Володимиром Путіним та Володимиром Зеленським. Він зазначив, що готовність Росії та України розпочати прямі переговори зробила можливим цей важливий етап.
Турецький міністр вказав на наявність двох можливих шляхів розвитку подій, один з яких може започаткувати період, що призведе до миру, а інший – до подальших руйнувань та людських жертв. Він підкреслив, що вибір шляху залежить від вільного волевиявлення сторін, і нагадав про інтенсивні зусилля Туреччини, спрямовані на завершення війни з її початку.
Фідан відзначив значну роль президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана у зближенні сторін, а також важливість візиту президента України Володимира Зеленського до Анкари як вагомого кроку до початку переговорів.
Міністр наголосив, що проведення зустрічі представників обох сторін у Стамбулі демонструє рішучість Туреччини у прагненні до припинення війни. Він також звернув увагу на те, що ця зустріч є першим прямим контактом на високому рівні між двома сторонами з березня 2022 року, та закликав скористатися цією можливістю для просування вперед на шляху до миру.
Фідан підкреслив важливість того, щоб результати цих переговорів стали основою для майбутньої зустрічі лідерів двох країн, та запевнив, що Туреччина й надалі підтримуватиме зусилля, спрямовані на припинення війни та досягнення миру, висловивши готовність зробити будь-який можливий внесок у мирний процес.
Після вступної промови турецького міністра представники преси покинули приміщення, і розпочалися переговори делегацій.
Українську делегацію на переговорах у Стамбулі очолив міністр оборони Рустем Умєров. До її складу увійшли перший заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, заступник Голови Служби безпеки України Олександр Поклад, заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України Олексій Шевченко, заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони Вадим Скібіцький, перший заступник Голови Служби зовнішньої розвідки України Олег Луговський, представники Генерального штабу Збройних сил України, Повітряних та Військово-Морських сил, Міністерства оборони, а також радник Офісу президента Олександр Бевз.
Згідно з повідомленням Barron's з посиланням на американського чиновника, державний секретар США Марко Рубіо провів у п'ятницю зустріч у Стамбулі з радниками з національної безпеки Франції, Великої Британії та Німеччини.
Метою зустрічі були переговори щодо Ірану та України.
Рубіо, який також виконує функції радника президента Дональда Трампа з національної безпеки, обговорив з європейськими колегами питання, пов'язані з ядерною програмою Ірану, а також окремі дипломатичні зусилля щодо врегулювання війни між Росією та Україною.
Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, заявив, що переговори між українською та російською делегаціями щодо припинення вогню, які відбулися в п'ятницю в Стамбулі, не мають зв'язку з переговорами, що проводилися в цьому ж місті у 2022 році.
Він наголосив, що єдине, що поєднує ці дві події, - це місце проведення, місто Стамбул, і відкинув будь-які спроби російської сторони встановити зв'язок між ними.
Єрмак зазначив, що російські прагнення провести паралелі з 2022 роком є безпідставними.
Раніше, у четвер, Володимир Мединський, очільник російської делегації, стверджував, що поточні переговори в Стамбулі є продовженням мирного процесу, який було перервано у 2022 році, та заявляв про наявність у російської делегації необхідних компетенцій та повноважень.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!