Зеленський на міжнародній арені шукає підтримку: безпека, енергетика та тиск на рф
Президент обговорює з лідерами Болгарії, Швеції та ЄС спільні дії проти агресії рф

Зеленський шукає підтримку: безпека, енергетика та тиск на рф в центрі переговорів з лідерами ЄС/Фото: Getty Images
Президент України Володимир Зеленський обговорив з лідерами Болгарії, Швеції та ЄС спільні дії проти агресії рф. Сторони обговорили безпеку, досягнення припинення вогню, енергетику та тиск на росію.
Деталі
Зеленський та прем’єр-міністр Болгарії Росен Желязков обговорили у Тирані досягнення режиму припинення вогню та інші безпекові аспекти, а також питання співпраці в енергетиці, зокрема у добудові Хмельницької АЕС.
Лідер країни розповів:
Провів зустріч із прем’єр-міністром Болгарії Росеном Желязковим. Обговорили головне зараз – досягнення повного й безумовного припинення вогню, гарантії безпеки. Тиск на росію має збільшуватися заради миру
Сторони також торкнулися й співпраці в енергетиці та розвитку двосторонніх відносин. Президент додав:
Для України важливо реалізувати добудову Хмельницької АЕС, і я вдячний Болгарії за допомогу
Президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон у Тирані обговорили підсумки переговорів у Стамбулі 16 травня та подальші спільні дії у встановленні миру в Європі, зокрема в оборонному партнерстві, повідомив очільник Української держави.
Лідер країни повідомив:
З прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном мали змістовну розмову про переговори в Стамбулі, посилення тиску на росію та наші подальші спільні дії
За словами Зеленського, окремо зупинилися на співпраці в межах коаліції охочих, гарантіях безпеки та оборонному партнерстві.
Володимир Зеленський в п'ятницю також провів зустріч з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн та президентом Європейської ради Антоніу Коштою, на який, зокрема, обговорили хід переговорів з рф у Стамбулі та посилення тиску на державу-агресора задля досягнення припинення вогню.
Президент розповів:
Розповів про сьогоднішні переговори в Стамбулі. Тиску на росію має бути більше, якщо вона не погодиться на повне й безумовне припинення вогню. Тому вдячний за підготовку 17-го санкційного пакету. Розраховуємо, що він торкнеться всього, що фінансує російську військову машину: банків, нафти, енергетики, металургії та тіньового флоту
Лідер країни зазначив, що також обговорили рух України до ЄС.
У той час як Україна продовжує мужньо протистояти російській агресії, міжнародні партнери демонструють непохитну єдність у її підтримці. Лідери європейських країн чітко окреслили свою позицію щодо необхідності припинення вогню, надання гарантій безпеки Києву та посилення тиску на москву.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!