В Раді зареєстрували законопроєкт про доплати військовослужбовцям
На доплати військовим доведеться виділити з Бюджету до 10 млрд грн

Робоча група Парламенту подала законопроєкт №9342 по доплатам військовим/Фото: Getty Images
Народний депутат Ярослав Желєзняк повідомив, що робоча група Парламенту подала законопроєкт №9342 по доплатам військовим. Ця ініціатива йде на заміну поправки «про повернення 30 тис» до законопроєкту №8312.
Деталі
Законопроєкт повернення військовослужбовцям додаткової винагороди від 30 000 - 100 000 гривень пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань.
Нардеп повідомив, що також існує норма по строковикам у розмірі 6000 грн на місяць. Ці виплати передбачені для військовослужбовців, які отримали травму під час ведення бойових дій, та які зараховані у розпорядження відповідного командира під час тимчасової непридатності до військової служби. Зазначається, що під час лікування і 2 місяці до лікування поранений одержує зарплатню та винагороду, яку він одержував до цього.
Желєзняк повідомив, що для курсантів виплачується додаткова винагорода у 2 350 грн на місяць. Для інструкторів — розмір додаткової винагороди в залежності від рівня, інтенсивності та напрямків підготовки (10-30 тисяч грн), визначається Керівниками сектору безпеки і оборони України
Народний депутат зазначив, що на виплати військовим доведеться виділити з Бюджету орієнтовно до 10 млрд грн. Желєзняк сказав:
В цьому році це 1,9 млрд/ грн до кінця року, але це без врахування доплати інструкторам.
В законопроєкті є норми, які не пов’язані з фінансуванням, але важливі:
- Не допускати до участі у веденні бойових дій військовослужбовців з-поміж призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки
- Термін проходження базової військової підготовки не може бути меншим ніж один місяць для мобілізованих громадян, які раніше не проходили військову службу.
- Під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися частина щорічної основної відпустки тривалістю 30 календарних днів, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше як 10 календарних днів.
В Україні набув чинності закон, який звільняє власників знищеного чи пошкодженого майна від податку. У Мінреінтеграції уточнили, скільки діятимуть нововведення.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!