ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Резніков пояснив, чим важливий формат "Рада Україна – НАТО": що він замінить

Політика 14:56 - 23 червня 2023

В ОПУ кажуть, що Членство України в НАТО має йти пліч-о-пліч з набором надійних і відкритих (open-ended) гарантій безпеки від групи союзників України

Серед переваг нового формату взаємодії з Альянсом - набуття Україною права на участь у як мінімум двох щорічних засіданнях на рівні міністрів оборони країн НАТО

Серед переваг нового формату взаємодії з Альянсом - набуття Україною права на участь у як мінімум двох щорічних засіданнях на рівні міністрів оборони країн НАТО

Поява формату "Рада Україна – НАТО" підвищить ефективність взаємодії з Альянсом, сказав Міністр оборони України Олексій Резніков про новий формат відносин з НАТО у коментарі Military Media Center.

Деталі

Очікується, що формат "Рада Україна – НАТО" прийде на зміну засіданням Комісії Україна – НАТО на рівні міністрів оборони, останнє з яких відбулось минулого тижня у Брюсселі.

...Я вірю, що це відбудеться і, думаю, про це буде проголошено на саміті у Вільнюсі. Тоді Україна буде на рівних сидіти за столом з членами Альянсу. В України буде право порушувати питання, включати їх до порядку денного, обговорювати, брати участь у роботі підкомісій, підкомітетів, - сказав Міністр оборони України.

Серед переваг нового формату взаємодії з Альянсом він також відзначив набуття Україною права на участь у як мінімум двох щорічних засіданнях на рівні міністрів оборони країн НАТО.

...Це додає набагато більше суб’єктності, що відповідно дасть нам можливість бути більш ефективними у взаємодії з НАТО, - підкреслив Міністр.

Членство України в НАТО має йти пліч-о-пліч із набором надійних та відкритих (open-ended) гарантій безпеки від групи союзників України. Вони повинні забезпечити Україні те, що їй потрібно, щоб перемогти росію на полі бою та стримати подальшу агресію. Це мета Київського безпекового договору (Kyiv Security Compact), який спільно було опубліковано минулого вересня. Договір окреслює набір гарантій безпеки, які гарантують, що Україна зможе захищатися самостійно, доки на неї не поширюється дія статті 5 Договору про створення НАТО.

Він передбачає безстрокове зобов’язання групи країн-гарантів надавати зброю, проводити спільні навчання під лідерством та прапорами ЄС і НАТО, обмін розвідданими, а також постійні інвестиції у військово-промислову базу України. Він частково базується на моделі довгострокової військової підтримки Сполученими Штатами Ізраїлю. Це модель, яку президент Макрон прямо згадав у своїй промові в Братиславі.

Гарантії безпеки не є самоціллю, але вони можуть стати мостом, поки Україна не стане повноправним членом як НАТО, так і Європейського Союзу. Вони можуть забезпечити безпеку, необхідну мільйонам українців, щоб повернутися до своїх домівок, і стабільність для того, щоб відбудова розпочалася всерйоз.

Про це написав Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак разом з колишнім генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном написали для Le Monde.

Для вступу до ЄС Україна має покінчити з кумівстом та корупцією — Бербок.

Джерело: militarymediacenter

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин