Земельні схеми, перегляд судових рішень та повернення майна: Зеленський підписав важливі закони
Один із законів стосується захисту прав і свобод особи за рішенням Європейського суду з прав людини

Зеленський підписав скандальний законопроєкт, який може легалізувати земельні схеми/Фото: Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський підписав низку важливих законопроєктів.
Деталі
Зеленський підписав скандальний законопроєкт №12089, який може легалізувати земельні схеми. Законопроєкт, зокрема, передбачає, що:
- після 10 років з моменту незаконного відчуження ділянки, зокрема лісу, прибережної, інших природних зон, держава чи громада втрачають право вимагати повернення цих територій;
- якщо з часу відчуження минуло до 10 років і суд ухвалить рішення щодо повернення ділянки державі чи громаді – вони мають виплатити власнику компенсацію за ринковою вартістю. Однак компенсацій втрат державі та територіальній громаді не передбачено.
Водночас законопроєкт передбачає вийнятки для земель стратегічного значення, об’єктів критичної інфраструктури, природоохоронного фонду та культурної спадщини, однак містить нюанси, які ускладнюють, або унеможливлюють таке повернення.
Також лідер країни підписав Закон щодо гарантування захисту прав і свобод особи за рішенням Європейського суду з прав людини № 4283-IX.
Документом передбачається, що строк для перегляду судових рішень за виключними обставинами можна поновити, якщо Європейський суд з прав людини ухвалив рішення після 10-річного терміну. Раніше такі справи не могли переглядатися, що обмежувало право на судовий захист.
Президент також підписав скандальний законопроєкт #12089 про добросовісного набувача. Законом визначений граничний 10 річний термін (зараз 3 роки) коли держава або громада можуть вимагати повернення майна в цивільному процесі.
Вказане право добросовісності не розповсюджується на стратегічні обʼєкти, прородо-заповіний фонд та обʼєкти культурної спадщини. На думку бізнес спільноти цей закон обмежить неправомірні дії щодо бізнесу з боку правоохоронних органів.
Раніше уряд змінив умови контролю за харчовими продуктами та іншими товарами при імпорті на час війни. Також КМУ затвердив порядок уповноваження осіб на здійснення наукової оцінки безпечності об’єкта.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!