Чергове засідання КМУ: які важливі питання обговорили чиновники
На засіданні розглянули такі важливі питання, як відбудова Каховської ГЕС, розмінування територій та продовження "зернової ініціативи"

Відбулось чергове засідання КМУ/Фото: telegram
Сьогодні, 18 липня, Кабмін провів чергове засідання. Розглянули питання кредитування, відбудови Каховської ГЕС, розмінування українських земель та продовження "зернової ініціативи". Детальніше читайте у матеріалі.
Основні тези з промови прем’єр-міністра Дениса Шмигаля
- Попри повномасштабну війну, Україна була і залишається одним із гарантів світової продовольчої безпеки. Наразі жнива тривають у 22-х регіонах. Вже намолочено понад 2 млн тонн зерна.
- У 2023 році за різними програмами підтримки аграрії отримали близько 42 млрд грн банківських кредитів, з них майже 26 млрд грн за програмою пільгового кредитування "5-7-9". На висадку нових садів і будівництво теплиць у межах програми єРобота виділено більше 300 млн грн.
- Уряд затверджує постанову про експериментальний проєкт з початку відбудови Каховської ГЕС, який розрахований на два роки. Він розпочнеться після деокупації територій, де розташована ГЕС.
- Наразі вже обстежено понад 160 тис. га. Це більше третини площ, які планують пріоритетно повернути в с/г експлуатацію.
- Питання "зернової ініціативи". За її час Україні вдалося експортувати понад 33 млн тонн агропродукції до 45 країн світу. Наразі росія намагається зірвати цю угоду та спровокувати нову продовольчу кризу у світі. Уряд пропонує продовжити роботу "зернової ініціативи" в тристоронньому форматі – Україна, Туреччина, ООН.
- Дунайський кластер: порти Ізмаїл, Усть-Дунайськ та Рені. За час повномасштабної війни вони втричі збільшили вантажопотік і мають величезну перспективу розвитку.
- Позитивні зрушення в енергетиці. Україна вперше імпортувала електроенергію з Польщі по модернізованій міждержавній лінії електропередачі.
- Велика приватизація. Вдосконалюється порядок проведення електронних аукціонів. Велика приватизація буде відкритою, конкурентною та виграшною для всіх сторін: держави, бізнесу і працівників.
- Уряд затверджує порядок, яким визначено критерії території відновлення. Це територія, де велися бойові дії, яка була цілком чи частково окупованою, де зруйновані об’єкти критичної, соціальної інфраструктури та житло, де є значне переміщення населення.
- Створюється механізм розроблення, реалізації та моніторингу виконання планів відновлення для громад і регіонів. Уряд дає на місця чіткий алгоритм дій і розраховує на оперативну й ефективну роботу місцевої влади.
Раніше ми писали, якою буде Нова українська армія. Українську армію також будуть реформувати: переходитимуть на стандарти НАТО.
Джерело:
Уряд online
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!
Читайте також
Головне за сьогодні