Зеленський провів важливі зустрічі на полях Генасамблеї ООН: про що говорили
Серед головних питань – ситуація на лінії фронту, відбудова та реконструкція України, реалізація Української формули миру, двостороння співпраця

Зеленський провів зустріч із президенткою ЄК, президентом Румунії та віцепрем'єр-міністром, міністром закордонних справ Болгарії/Фото: Офіс президента
На полях 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку Володимир Зеленський провів багатосторонню зустріч із президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, президентом Румунії Клаусом Йоханнісом та віцепрем’єр-міністром, міністром закордонних справ Республіки Болгарія Марією Габріель.
Деталі
Володимир Зеленський подякував президентці Європейської комісії за її незмінне лідерство й тверду позицію щодо зняття після 15 вересня на рівні ЄС усіх обмежень стосовно доступу української агропродукції.
Президент України каже:
Україна – майбутній член Європейського Союзу. Тому вже сьогодні ми повинні спільно працювати над постійною лібералізацією торгівлі в межах єдиного ринку ЄС, недопущенням будь-яких односторонніх обмежень у майбутньому та захистом конкурентних переваг кожного члена ЄС в умовах вільної торгівлі
Крім того, з президентом Румунії та віцепрем’єр-міністром Болгарії сторони обмінялися думками щодо пошуку ефективних рішень у сфері логістики, зокрема збільшення пропускної здатності портів, серед іншого чорноморського порту м. Констанца, та річкового транспорту на Дунаї, а також важливості подальшого нарощування обсягів транзиту української продукції територією Румунії й Болгарії з урахуванням можливостей "Шляхів солідарності" ЄС.
Як зазначив Зеленський, територією Румунії забезпечується понад 60% транзиту українського зерна. Це досить вагома підтримка.
Учасники зустрічі обговорили альтернативні транспортні маршрути територією Румунії та Болгарії. На думку президента України, це дасть змогу значно наростити обсяги транзиту та зменшити навантаження на внутрішні ринки цих країн.
На полях Генасамблеї ООН відбулась зустріч глави нашої держави з президентом Бразилії Лулою да Сілвою. Зеленський зазначив:
Відверта й конструктивна розмова. Доручили дипломатичним командам працювати над наступними кроками у двосторонніх відносинах і зусиллях з відновлення миру
З Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом сторони обговорили ситуацію на лінії фронту й першочергові потреби Сил оборони України. Окремо приділили увагу підготовці до міжнародної Конференції з питань відновлення України, яка відбудеться в Німеччині.
Під час переговорів з прем’єр-міністром Республіки Албанія Еді Рамою лідери підписали Спільну декларацію про підтримку євроатлантичної інтеграції України. У документі Албанія фіксує підтримку нашої країни на шляху до НАТО.
Володимир Зеленський підсумував:
Албанія, США, Чилі, Єврокомісія, Румунія, Болгарія, Німеччина, Бразилія. Дякую! Україна цінує вашу підтримку
Раніше ми писали, що після заяви Зеленського на Генасамблеї ООН посла України в Польщі викликали до МЗС. У МЗС зазначили, що тиск на Польщу на багатосторонніх форумах або надсилання скарг "не є придатними методами вирішення суперечок між нашими країнами".
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!