Надзвичайно рідкісний птах напівсамець-напівсамка потрапив на камеру. Відео
Вченим вдалось зафільмувати зеленого медоноса, який з одного боку мав окрас самця, а з іншого окрас самки

Вчені виявили надзвичайно рідкісного птаха напівсамця-напівсамку/Фото: John Murillo
У колумбійському лісі зоологи упіймали на камеру надзвичайно рідкісного дикого птаха: половина його була зелена, а половина – синя, вказуючи, що він напівсамець-напівсамка. Це надзвичайно рідкісна знахідка: лише вдруге за понад сотню років помітили такого птаха.
Деталі
Цей зелений медонос, був помічений орнітологом-любителем Джоном Мурільо, який показав його зоологу, професору Хемішу Спенсеру, який у той час відпочивав у Колумбії. Це лише друге відоме спостереження двостороннього гінандроморфа (організму з напівжіночими, напівчоловічими характеристиками, розділеними по середній лінії) у цього виду за понад 100 років. Сепнсер зазначив:
Багато спостерігачів за птахами можуть все життя не побачити двостороннього гінандроморфа в жодному з видів птахів. Це явище надзвичайно рідкісне для птахів. Це дуже вражаюче, я мав честь це побачити.
На відео та фотографіях птаха, якого Спенсер назвав "можливо найкращим із диких двосторонніх гінандроморфних птахів серед будь-яких видів", показано істоту з типовим синім оперенням самця з правого боку та зеленим оперенням самки зліва. Обидва кольори досить яскраві, що робить поділ між ними особливо вражаючим.
Зелені медоноси — не єдиний вид птахів, у якого спостерігали це явище, воно також поширюється не тільки на птахів, але й на метеликів, бджіл і навіть паличників. Хоча це було задокументовано у багатьох різних видів, двосторонній гінандроморфізм зазвичай вважається рідкістю.
Автори дослідження, включно з Мурільо та Спенсером, вважають, що двосторонній гінандроморфізм виникає в результаті рідкісних помилок перед зачаттям і в момент запліднення. За словами Спенсера, це явище виникає через помилку під час поділу жіночої клітини, яка призводить до отримання яйцеклітини, з наступним подвійним заплідненням двома сперматозоїдами. Вважається, що подвійне запліднення може пояснити, чому попередні спостереження незвичайного явища у цього виду птахів мали зворотний колірний малюнок.

Попри його незвичайний вигляд, команда не помітила у птаха нічого іншого незвичайного. Він був присутній у лісі щонайменше 21 місяць, і протягом цього часу поводився так само, як інші дикі представники цього виду. Однак незрозуміло, чи був птах плідним в цей час; дослідники не спостерігали жодної поведінки залицяння.
Попри це, команда вважає, що це рідкісне спостереження додає ще одну частину до головоломки розуміння визначення статі у птахів.
Раніше нове дослідження показало, що еволюційно дітям потрібно більше, ніж двоє "батьків", що суперечить найпопулярнішій моделі нуклеарної сім'ї.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!