Вчені планують воскресити мамонтів до 2028 року. Що відомо про амбітну ідею
Унікальне відтворення зниклого виду збираються провести за допомогою азіатських слонів

Вчені планують воскресити мамонтів до 2028 року / Фото: The New York Times
Дослідники британської біотехнологічної фірми Colossal створили індуковані плюрипотентні стовбурові клітини (ІПСК) слонів, які потенційно можуть бути перетворені на будь-яку тканину організму мамонтів, які вимерли 4 тисячі років тому. Про це повідомили в статті The New York Times.
Деталі
Працюючи зі стовбуровими клітинами слона, вчені намагались виявити природу їх резистентності до раку, що дало б можливість вийти на інший рівень в боротьбі з цією хворобою.
Однак винахід підштовхнув вчених до не менш амбітної ідеї. Геном збираються відновити зі знайдених зразків, а прогалини заповнити за допомогою ДНК сучасних азіатських слонів. Їхні геноми збігаються на 99,6%. Планується, що ембріони підсадять до сурогатних матерів – слоних.
Джордж Черч, біолог з Гарвардської медичної школи, почав спроби воскресити шерстистого мамонта більше десяти років тому. У той час генетики витягували ДНК з кісток вимерлих тварин і визначали генетичні відмінності між ними та їхніми живими родичами слонами. Доктор Черч припустив, що якщо йому вдасться змінити ДНК ембріона слона, він отримає деякі риси, які дозволили шерстистим мамонтам виживати в холодному кліматі.
Раніше ми писали, що маленька рибка здатна видавати звуки на рівні зі слоном: вчені нарешті зрозуміли, як вона це робить.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!