Заворожує з перших секунд: астрономи показали різноманітність галактик, в яких формуються зірки
Астрономи проаналізували сто тисяч газових хмар

Фото: Getty Images/Heritage Images
Астрономи з проєкту PHANGS створили карту ближнього Всесвіту, вивчаючи галактики, в яких у газових хмарах проходить процес утворення зірок. Науковці проаналізували 100000 газових хмар у 90 найближчих галактиках.
Вчені займалися дослідженням ближнього Всесвіту з 2013 до 2019 року, використовуючи Великий міліметровий радіотелескоп Атаками (ALMA), щоб зрозуміти, як галактики пов'язані з газовими хмарами всередині них.
Науковці аналізували в галактиках газові хмари, які ще називають молекулярними хмарами. Ці газові скупчення відіграють важливу роль в процесі зореутворення і за час свого існування можуть створити тисячі, а деколи й десятки тисяч зірок.



Професор Адам Лерой з Університету штату Огайо пояснив, що раніше вважалося, що молекулярні хмари усюди однакові і процес утворення зірок у них схожий, але дослідження команди вчених з проєкту PHANGS довело протилежне. Лерой сказав:
Ми вперше отримали зображення багатьох довколишніх галактик в міліметровому діапазоні, які мають таку ж різкість і якість, як оптичні зображення. Оптичні зображення показують нам світло від зірок, а ці нові зображення показують нам молекулярні хмари, які утворюють ці зірки.
Науковці порівнюють галактики, газові хмари та утворені у них зірки з містами районами та будинками. Кожна галактика це окреме місто, спіральний рукав – район, а молекулярна хмара будинок, в якому народжуються зірки. Будинки в середині міста будуть схожими один з одним, але різнитимуться у різних містах. Так і газові хмари схожі в одній галактиці і відрізняються від газових скупчень в іншій.
Науковці зазначають, що це дослідження дозволило наблизитись до кращого розуміння утворення нашої планети і Сонячної системи.
Ми також повідомляли, що вчені з NASA знайшли нову екзопланету з атмосферою та помірним кліматом.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!