Астрономи показали нове приголомшливе фото чорної діри в центрі нашої галактики
Зображення показує магнітні поля навколо чорної діри в середині Чумацького Шляху

Вчені показали приголомшливе зображення чорної діри в центрі Чумацького Шляху/@ehtelescope/Х
Астрономи зробили перше в історії фото магнітних полів навколо надмасивної чорної діри в центрі нашої галактики Чумацький Шлях. Поля мають схожу структуру з полями навколо чорної діри в центрі Мессьє 87, масивної еліптичної галактики в сузір’ї Діви. Це відкриття свідчить про те, що сильні магнітні поля можуть бути загальною рисою всіх чорних дір.
Деталі
Дослідники зазначають, що спіральний візерунок, який ми бачимо на фото, вказує на те, що ці магнітні поля дуже сильні та впорядковані й мають вирішальне значення для того, як чорні діри взаємодіють із газом і речовиною навколо них.
У 2019 році дослідники увійшли в історію, зробивши перше в історії зображення чорної діри М87* в центрі галактики Мессьє 87. Ймовірно, ви його бачили. Чорна діра — це щільно упакована область матерії, яка має настільки сильне гравітаційне тяжіння, що навіть світло не може втекти від неї.
Розташована на відстані приблизно 27 000 світлових років від Землі, чорна діра Стрілець A* в центрі нашої галактики має масу 4,3 мільйона сонць. Але вона блідне в порівнянні з M87*, чорною дірою в центрі галактики Мессьє 87, яка має масу, що в 3,5 мільярда разів перевищує масу нашого Сонця.
Згідно з заявою Центру астрофізики Гарвардського та Смітсонівського університетів, враховуючи їхні різні розміри, дослідники були здивовані, виявивши, що дві чорні діри насправді виглядали дуже схожими, що змусило їх задуматися, чи є у пари гігантів інші спільні риси.
Обидва попередні революційні зображення були зроблені за допомогою телескопа Event Horizon Telescope (EHT), глобальної мережі радіообсерваторій у Сполучених Штатах, Мексиці, Чилі, Іспанії та інших країнах, які працюють разом, щоб отримати зображення чорних дір.
Щоб отримати нове зображення, дослідники знову звернулися до EHT. Цього разу вони зняли Стрілець A* у поляризованому світлі, яке складається з хвиль, які вібрують лише в одній орієнтації. Відповідно до заяви, це дозволило дослідникам скласти карту ліній магнітного поля чорної діри.
За словами астрофізиків, чорні діри M87* і Стрілець A* відрізняються в кількох важливих аспектах: M87* набагато більша, і вона втягує речовину з навколишнього середовища набагато швидше. Вчені очікували, що їх магнітні поля також виглядатимуть зовсім інакше. Але в цьому випадку вони виявилися досить схожими, що може означати, що ця структура є спільною для всіх чорних дір.
Краще розуміння магнітних полів поблизу чорних дір допомагає відповісти на кілька відкритих питань: як формуються та запускаються струмені плазми з їх центрів, до того, яку потужність мають яскраві спалахи, які дослідники фіксують в інфрачервоному та рентгенівському світлі.
Магнітні поля M87* дозволяють їй викидати струмені матеріалу в навколишнє середовище. Астрономи не змогли помітити такі струмені навколо Стрільця A*. Але схожість між магнітними полями двох чорних дір свідчить про те, що у Стрільця A* може бути прихований релятивістський струмінь. Якщо чорна діра нашої галактики також викидає струмені плазми, це може допомогти астрономам зрозуміти історію Чумацького Шляху.
Раніше ми повідомляли, що вчені значно наблизилися до розгадки того, чи є на Європі позаземне життя.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!