Понад рік в ізоляції: дослідники NASA закінчили місію в симуляторі Марса
В симуляторі були створені всі умови, з якими, ймовірно, стикнуться космонавти під час реальної експедиції на Марс

Дослідники NASA понад рік провели в ізоляції — вони імітували експедицію на Марс/Фото: NASA
NASA завершило експеримент з імітації життя на станції на поверхні Марсу. Четверо добровольців прожили понад рік у симуляторі Mars Dune Alpha в Космічному центрі NASA імені Джонсона — там штучно відтворили марсіанське середовище.
Деталі
Місія почалась 25 червня 2023 року. Чотири добровольці — Келлі Хастон, Росс Броквелл, Натан Джонс і Анка Селаріу — вирушили в пробну "марсіанську подорож" тривалістю 378 днів.
Симулятор Mars Dune Alpha займає площу 157,9 квадратних метрів. Там є спальні, вбиральні, кухня, вітальня, зони для медичних оглядів і для відпочинку, фітнесу та роботи, а також станція для вирощування їжі та генератор кисню.
Вчені створили для учасників експерименту всі умови, з якими, ймовірно, стикнуться космонавти під час реальної експедиції на Марс. Дослідники мали обмежені ресурси, щоб харчуватися їм доводилося вирощувати овочі. Вони робили "вилазки на Землю", щоб "усувати несправності станції", та перебували в ізоляції — спілкування з "Землею" відбувалося із затримкою 22 хвилини.
Дослідники закінчили експеримент 6 липня. Висновки на основі операції CHAPEA-1 допоможуть NASA планувати реальні місії на Марс — їх хочуть розпочати наприкінці 2030-х — на початку 2040-х років. У симуляторі Mars Dune Alpha мають побувати ще два екіпажі.
Марсохід NASA Perseverance помітив незвичайний камінь у кратері Єзеро на Марсі. Настільки світлого та блискучого каменя ніколи раніше не бачили на Червоній планеті. Незвичний валун може розкривати нові подробиці далекого минулого Марса.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!