ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

В NASA підрахували, наскільки швидше на Місяці йде час

Наука 21:03 - 12 липня 2024

Можливо, колись однією з омолоджувальних процедур буде подорож на Місяць

В NASA підрахували, наскільки швидше на Місяці йде час

Вчені виміряли, наскільки час на Місяці йде швидше/Фото: wirestock/freepik

Звернувши увагу на майбутні пілотовані місії на Місяць, інженери NASA нарешті почали з’ясовувати, наскільки швидше рухається час на природному супутнику нашої планети.

Деталі

Можливо, для вас звучить дивним те, що на порівняно близькому космічному об'єкті час йде не так, як на Землі, але це факт, який виходить із законів фізики. Відповідно до загальної теорії відносності, плин часу може бути різним у двох різних гравітаційних контекстах. Зокрема, чим потужніша гравітація, тим повільніше рухається час, і навпаки.

Це означає, що відносно велика різниця в масі Землі та її природного супутника дійсно означає, що час рухається повільніше на Землі. Раніше нам ніколи не потрібно було фактично розраховувати цю різницю в часі, але з більшою кількістю екіпажів і перспективою постійного поселення на поверхні Місяця всі види систем зв’язку та навігації, що йдуть між ними, повинні бути синхронізовані з урахуванням цієї різниці.

Це схоже на те, як ми використовуємо загальну теорію відносності для функціонування штучних супутників. Якби ми не враховували різницю у швидкості плину часу на Землі та в космосі, використання такої звичної для нас функції навігації по GPS було б неможливим.

Ще у квітні Управління науково-технічної політики США встановило 2026 рік як крайній термін для встановлення місячного координованого часу (LTC), подібного до того, як ми вимірюємо всесвітній координований час (UTC) на Землі.

Тепер, у новому документі, опублікованому на сайті препринтів Arxiv, команда з Лабораторії реактивного руху NASA в Каліфорнійському технологічному інституті зробила більш точне вимірювання того, наскільки швидше час рухається на Місяці відносно Землі. Їх результат: час на Місяці рухається на 0,0000575 секунди (57,50 мікросекунди) швидше.

Раніше Марсохід NASA Perseverance помітив незвичайний камінь у кратері Єзеро на Марсі. Настільки світлого та блискучого каменя ніколи раніше не бачили на Червоній планеті. Незвичний валун може розкривати нові подробиці далекого минулого Марса.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин