NASA незабаром запустить на орбіту штучну зорю
Це допоможе значно покращити дослідження зірок та навіть планет, на яких може бути життя

NASA відправить на орбіту штучну зорю до кінця десятиліття/Фото: wirestock/Freepik
Здавалося б, на нічному небі не бракує зірок. Трильйони мільярдів світил можна спостерігати у безхмарну ніч, але у NASA вважають, що ще одна зоря не буде зайвою. Агентство планує до кінця десятиліття вивести на орбіту штучну зорю.
Деталі
З Землі видно, що зірки мають змінну яскравість, що залежить від низки факторів, у тому числі віддаленості до них, типу зірок і етапу їх життєвого циклу. Отримання дуже точних вимірювань цих параметрів може допомогти з’ясувати, наприклад, наскільки швидко розширюється Всесвіт. Для цього необхідно надзвичайно точно знати наскільки зоря яскрава, і саме тут може знадобитися штучна.
Місія "Ландольт", названа на честь астронома Арло Ландольта, має вивести штучне джерело світла на орбіту під час запуску у 2029 році. Точно відкаліброване світило має розміститися на відстані 35 785 кілометрів від Землі.
За допомогою такого небесного ліхтарика вчені зможуть провести безліч точних розрахунків й це навіть допоможе зрозуміти чи є на планетах біля інших зірок океани та навіть життя.
Штучна зоря CubeSat буде перебувати на синхронній орбіті над США протягом першого року. Ідея полягає в тому, що "зірка" посилатиме відому швидкість випромінювання фотонів назад до телескопів на Землі. Тут астрономи спостерігатимуть за штучною зіркою поруч із космічним об’єктом, який їх цікавить, що дозволить їм оцінити його яскравість.
Ця місія дозволить повторно відкалібрувати яскравість мільйонів зірок, уточнити параметри темної енергії, більше дізнатися про фундаментальні обмеження еволюції зірок та дізнатися багато всього іншого. Є надія, що місія допоможе визначити придатні для життя зони навколо зірок з кінцевою метою знайти іншу планету, на якій є життя.
Раніше ми повідомляли, що компанія Savor під егідою Orca Sciences, яка отримала інвестиції від мільярдера Білла Ґейтса, розробляє метод, який дозволить виготовляти масло з вуглекислого газу, отриманого з повітря, і водню з води.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!