Нове дослідження доводить, що щастя таки можна купити за гроші
Якщо ви бажаєте більше ніколи не сумувати, то достатньо "всього лиш" отримати надзвичайно багато грошей
Дослідження показує, що щастя таки можна купити за гроші/Кадр з фільму "Вітаємо у Зомбіленді"/Columbia Pictures
Усім нам відомо, що щастя не можна купити за гроші. Від історій про Будду й до діснеївського Алладіна, Дікенсової "Різдвяної пісні" чи "Гобсека" Бальзака, ця думка глибоко вкорінена в кожній культурі. Так, вона здається інтуїтивно правильною, але капіталістична сучасність має інші правила. Й нове дослідження старшого наукового співробітника Вартонської школи Університету Пенсільванії Метью Кіллінгсворта показує, що ви таки можете бути щасливішими, якщо матимете більше грошей.
Деталі
Варто зазначити, що стаття не рецензована науковцями, але її висновки все одно цікаво. Кіллінгсворт ставить питання: "Чи існує межа, після якої більше грошей не асоціюється з більшим щастям?".
Попередні дослідження показували, що рівень щастя стабільно зростає з ростом доходів. Також життя в бідності може в три рази збільшити ймовірність депресії або тривоги. З іншого боку раптовий прибуток значно покращує короткострокове щастя. Загалом дослідження неодноразово підтверджували, що вищий річний дохід дуже сильно корелює зі загальним щастям і благополуччям. Але на якому моменті грошей для щастя достатньо?
Згідно з дослідженням Кіллінгсворта, нам ніколи не буде достатньо. Порівнюючи дані трьох груп – одна включає понад 33 000 людей з доходом щонайменше 10 000 доларів США, а інші дві – особливо багатих людей зі статками в мільйони. Кіллінгсворт зробив сумний, але для багатьох очевидний висновок – Ілон Маск, ймовірно, набагато щасливіший за вас.
За висновками дослідника, надзвичайно заможні люди суттєво та статистично значуще щасливіші, ніж люди, які заробляють близько 500 000 доларів на рік. Щобільше, різниця між найвищими та середніми доходами була майже втричі більшою, ніж різниця між середніми та низькими доходами, всупереч ідеї, що люди із середнім доходом близькі до вершини кривої співвідношення грошей до щастя. Дослідник підсумовує:
Зрештою, абсолютна різниця в рівні щастя між найбагатшими та найбіднішими людьми була великою. Результати свідчать про те, що позитивний зв’язок між грошима та щастям зберігається далеко вгору по економічних сходах, і що величина відмінностей може бути суттєвою.
Але чому значно багатші люди почуваються значно щасливішими? Кіллінгсворт припускає, що це пов'язано з відчуттям безпеки, яке надає великий резерв грошей, а також з кращою можливістю контролювати життя й жити так, як подобається. Він вважає, що самі гроші є лише частиною того, що робить людей щасливими, на його думку, більша кількість грошей просто дозволяє вільніше віддаватися тим справам, які приносять щастя.
Раніше ми повідомляли, що серіал "Гра престолів" допоміг вченим дослідити важливу функцію людського мозку.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!