У Львівській області під час ремонту дороги знайшли стародавній плавильний горн
Історики відносять горн до епохи раннього середньвіччя

Фото: Укравтодор
Під час реконструкції дороги Т-14-25 "Миколаїв – Городок – Жовква – Кам’янка-Бузька – Бібрка", поблизу села Блищиводи, будівельники виявили тисячолітній залізоплавильний горн.
Археологи зазначають, що горн добре зберігся і відносять його до райковецької культури, яка населяла ці землі в епоху раннього середньовіччя. До неї відносять племена білих хорватів і дулібів. Археолог Олександр Сілаєв розповів:
Залізоробне ремесло в ті часи було добре розвинуте і зосереджувалось поблизу родовищ болотної руди. Для слов’ян було характерно облаштовувати невеликі горна, що забезпечували потреби одного чи кількох поселень. Найчастіше місцеві металурги самі займалися видобуванням руди на болотах, її збагаченням, випалом деревного вугілля та попередньою обробкою металу. Регіон поблизу нинішнього села Блищиводи має розлогі заліснені болота, тож, очевидно, тут було чимало таких ремісників.
Історики вказують на те, що місце на якому виявлено артефакт, у XV – XVII століттях було частиною ділянки великого торгового шляху, який проходив від Османської імперії через Поділля, Галичину та Волинь до Замостя і Перемишля. Ще до цього тут був один з найдавніших українських торгівельних шляхів із Галичини на Волинь.





Ми також повідомляли, що в Єгипті знайшли кошики з фруктами, яким майже 2400 років.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!