Дослідження назвало найкращу політику для зменшення викидів парникових газів
Аналіз стратегій, запроваджених за майже чверть століття, показав, що лише 63 з них були успішними

Дослідження показало найефективніші політики для боротьби зі змінами клімату/Фото: Kevin Frayer/Getty Images
Систематичний аналіз понад 1500 стратегій з обмеження викидів парникових газів та захисту клімату з усього світу виявив, що лише 63 були успішними, зменшивши шкідливі викиди в середньому на 19 відсотків. Дослідження, опубліковане 22 серпня в журналі Science, виявило, що політика є більш ефективною, якщо її впроваджувати разом із низкою інших політик, а не окремо.
Деталі
Співавтор дослідження та екологічний економіст Дослідницького інституту Меркатора Ніколас Кох пояснює, що його команда систематично оцінювала політичні заходи, які досі рідко вивчалися, надаючи нове уявлення про добре розроблені комбінації додаткових інструментів політики.
Дослідження також показує типи політики, які були б найбільш корисними для досягнення цілей щодо скорочення викидів у різних секторах, але й виявляє, що більшість заходів до збереження клімату були безуспішними. Вчені проаналізували заходи, які вводили у 41 країні для запобігання глобальному потеплінню з 1998 до 2022 року. На частку цих країн припав 81% глобальних викидів у 2019 році.
Щоб визначити, яка політика була найбільш ефективною, дослідники поєднали методи машинного навчання зі статистичним аналізом, визначивши 63 політики, які зменшили загальні викиди на 0,6-1,8 мільярда метричних тонн вуглекислого газу.
Аналіз підтвердив теорію про ефективність змішування різних типів політики. У Сполученому Королівстві заборона вугільних електростанцій спрацювала, коли її поєднували з податковими чи ціновими стимулами. Те саме стосується заборони автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння в Норвегії. Такі впровадження не призвели до суттєвого скорочення викидів самі по собі й потребували поєднання з додатковими політиками. Кох пояснює:
Спільне в цих успішних випадках полягає в тому, що ми бачимо, що субсидії та регулювання поєднуються з інструментами політики, заснованої на цінах. Це означає встановлення цін на вуглець, і це можуть бути податки на енергію, це можуть бути податки на транспортні засоби.
Дослідження також показало, що успішні стратегії відрізняються між країнами: у розвинених країнах ціноутворення на викиди вуглецю було ефективним, тоді як регулювання було успішним у країнах, що розвиваються. Автори дійшли висновку, що якби всі країни, які брали участь у дослідженні, скоротили викиди, характерні для успішної політики, визначеної в дослідженні, вони могли б наблизитися на 26-41 відсоток до досягнення цілей Паризької угоди.
Раніше ми писали про рекордно спекотне літо для Великого Бар'єрного Рифа.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!