ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Космічний апарат поділився новими знімками Меркурія, пролітаючи повз планету найближче в історії

Наука 11:33 - 10 вересня 2024

BepiColombo, спільна європейсько-японська місія, минулого тижня завершила свій четвертий проліт біля планети, і вона готується вийти на орбіту загадкового Меркурія

Космічний апарат поділився новими знімками Меркурія, пролітаючи повз планету найближче в історії

Космічний апарат здійснив найближчий в історії проліт повз Меркурій/Фото: ESA / BepiColombo / MTM

Спільний європейсько-японський космічний корабель здійснив найближчий проліт повз Меркурій в історії, запропонувавши нові знімки кам’янистої поверхні загадкової планети.

Деталі

Космічний корабель BepiColombo, який був запущений у 2018 році, здійснив свій четвертий проліт повз Меркурій 4 вересня. У найближчій точці корабель пролетів на висоті 165 кілометрів над поверхнею планети, зробивши по дорозі дуже детальні фотографії її кори з кратерами.

BepiColombo є результатом співпраці між Європейським космічним агентством і Японським агентством аерокосмічних досліджень. Космічний корабель оснащений трьома камерами моніторингу, або M-CAM, які робили чорно-білі зображення однієї з найзагадковіших планет Сонячної системи. Коли космічний корабель наближався до Меркурія з його так званої "нічної сторони", камери зробили фотографії його південного полюса та кратерів, які дедалі більше освітлювалися сонцем.

Нові зображення змусили Йоганнеса Бенкхоффа, вченого Європейського космічного агентства, "закричати від радості", за його словами. Він працює над місією BepiColombo й радів, що усе спрацювало, як і планувалося.

Strange, blasted little fireball. We've never seen planet Mercury better than the pictures just taken by @BepiColombo, a mere 100 miles/165 km above the distant, rocky surface, so near the Sun.
info: https://t.co/p38tUgPg28
images: @esa @JAXA_en pic.twitter.com/92tq0QXWj2

— Chris Hadfield (@Cmdr_Hadfield) September 5, 2024

BepiColombo зняв деякі з кратерів Меркурія, включно зі Стоддартом і Вівальді, які мають доволі незвичну форму з кільцями піків. Точно невідомо, як вони утворилися, вважається, що від зіткнення з кометою чи астероїдом. Вивчення цих місць також може дати підказки про минулу вулканічну активність Меркурія. Девід Ротері, планетарний геолог із Відкритого університету в Англії, зазначає:

Басейни кільцевих вершин Меркурія захоплюють, тому що багато аспектів того, як вони утворилися, наразі залишаються загадкою. Вважається, що кільця піків утворилися в результаті якогось процесу відскоку під час удару, але глибина, з якої вони були підняті, досі невідома.

BepiColombo також проводив вимірювання магнітного, плазмового та частинкового середовища Меркурія, збираючи дані, які він не зможе отримати в майбутньому, коли корабель вийде на орбіту навколо планети, що заплановано на листопад 2026 року.

Фото: ESA / BepiColombo / MTM

Будучи однією з найменш вивчених планет Сонячної системи, Меркурій досі залишається загадкою для вчених. Вони сподіваються, що місія BepiColombo розкриє нове уявлення про геологію, магнітне поле та склад планети, якій приблизно 4,6 мільярда років, що, своєю чергою, може пролити світло на її походження.

Досягти орбіти Меркурія нелегко. Коли космічний корабель наближається до нашого сонця, гравітація зірки змушує його рухатися швидше. Щоб компенсувати це, він повинен кілька разів пройти повз Меркурій, Венеру та Землю, щоб трохи втратити швидкість перед тим, як вийти на орбіту планети.

З орбіти космічне судно почне використовувати інші наукові інструменти, включаючи кольорову камеру високої роздільної здатності, щоб проводити спостереження за Меркурієм протягом року або двох. Загалом космічний корабель містить 16 інструментів між двома орбітальними апаратами, які відокремляться один від одного, коли він успішно облетить планету.

Раніше ми розповідали про дослідження, яке показало, як люди могли вбивати гігантських тварин на кшталт мамонтів.

Джерело: Smithsonian magazine

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин