ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

У найближчі десятиліття 70% населення планети може постраждати від екстримальних погодних умов

Наука 17:20 - 17 вересня 2024

Навіть якщо ситуація буде покращуватися, значна частина населення все одно постраждає

У найближчі десятиліття 70% населення планети може постраждати від екстримальних погодних умов

70% жителів Землі можуть постраждати від змін погоди у найближчі десятиліття/Фото: Christian Bruna/Getty Images

Нове дослідження вчених прогнозує, що 70% людей у світі можуть постраждати від екстримальних змін погоди у найближчі 20 років. Різко скоротивши викиди парникових газів, можна скоротити кількість людей, які відчують на собі кардинальну зміну погоди.

Деталі

Нехарактерні для регіонів хвилі спеки, надмірні опади, повені, шквальні вітри – лише частина погодних змін, які помітні у різних частинах світу уже сьогодні. Існує також ризик того, що ці екстремальні події можуть накладатися, стаючи складними подіями, які призводять до ще більш руйнівних наслідків.

На сьогодні небагато досліджень вивчали, як екстремальна погода вплине на різні країни, але доктор Карлі Ллес і колеги з Центру міжнародних кліматичних досліджень (CICERO) у співпраці з Університетом Редінга дослідили, як глобальне потепління може поєднуватися зі звичайними змінами у погоді й формувати швидкі зміни як екстремальних температур, так і кількості опадів.

Дослідження показує, що 20 відсотків населення світу можуть зіткнутися з подібними екстремальними погодними ризиками в наступні два десятиліття, якщо викиди парникових газів будуть скорочені відповідно до Паризької угоди. Однак, якщо зусилля залишаться обмеженими, від погодних умов постраждає 70% населення планети.

Щоб дійти цих висновків, команда створила масштабне кліматичне моделювання, яке показало, наскільки великі частини тропіків і субтропіків, які охоплюють близько 70 відсотків нинішнього населення планети, ймовірно, зазнають сильних спільних змін екстремальних температур і опадів протягом наступних 20 років за сценарієм сильних парникових викидів. Але навіть за умов значного скорочення викидів ситуація залишається серйозною: близько 1,5 мільярда людей все одно постраждають.

Раніше дослідники визначили, що Велике вимирання (найбільше масове вимирання, яке сталося 252 мільйони років тому), ймовірно, було посилене катастрофічним "мега Ель-Ніньо", який спустошив екосистеми.

Джерело: IFLScience

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин