Ледь помітне оком: хіміки створили найтонше у світі спагетті
На жаль, скуштувати такі не вийде у жодному ресторані, а тим більше зварити вдома

Вчені створили найтонші у світі спагетті/Фото: azerbaijan_stockers/Freepik
Хіміки створили найтонше спагетті у світі, яке у 200 разів тонше за людську волосину. Тобто його не те, що важко приготувати, його важко навіть побачити (хоча дієта з таких спагетті може виявитися ефективною).
Деталі
Дослідники з Університетського коледжу Лондона (UCL) розробили нанорозмірні нитки із суміші борошна та рідини, намагаючись створити пористі волокна, які допоможуть загоювати рани та відновлювати тканини. Це доступний і екологічно чистий підхід до розробки каркасного матеріалу, який, з огляду на його склад, технічно є пастою.
Команда використовувала метод під назвою електроспінінг, у якому синтетичні або природні полімери можуть бути використані для виготовлення волокнистих компонентів для медичних пристроїв і терапевтичних засобів для вирішення проблеми втрати тканин.
Електроспінінг передбачає подачу розчину через голку та застосування надзвичайно високої напруги до зазначеної голки. Це призводить до того, що тонкий струмінь розчину викидається з голки, а потім він осідає на колекторі. Струмінь зазнає розтягуючих і змотувальних рухів, коли він рухається в повітрі, і таким чином ми отримуємо тверді висушені нановолокна, що осідають на колекторі у вигляді килимка.
У той час як їстівні макарони виготовляються з борошна та води, дослідники використовували борошно та мурашину кислоту, оскільки остання руйнує великі стопки спіралей, з яких складається крохмаль. Без мурашиної кислоти шари спіралей були б занадто великими, щоб сформувати будівельні блоки цих нановолокон. Мурашина кислота також випаровується, коли струмінь рідини проходить через повітря до металевої колекторної пластини в процесі електроформування.
Дослідники відзначили, що їхні спагетті мають діаметр лише 372 нанометри. При такій товщині кожну окрему нитку наноспагетті неможливо чітко зафіксувати жодною камерою, лише спеціальним електронним мікроскопом.
Однак нанопасту можна побачити неозброєним оком, і її легко підібрати, коли вона складена у вигляді твердого килимка шириною 0,8 дюйма (2 см) на колектор, як на цій звичайній фотографії нижче.

Раніше у відкритті, яке кидає виклик традиційній оптиці, вченим вдалося змусити лазерний промінь відкидати власну тінь — подвиг, який раніше вважався неможливим, оскільки світло зазвичай проходить крізь інше світло без перешкод.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!