ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Випадкова знахідка в австралійському ландшафті на Google Maps стала важливим науковим відкриттям

Наука 16:46 - 25 листопада 2024

Вчені виявили, що два роки тому пропустили надзвичайно потужний торнадо

Випадкова знахідка в австралійському ландшафті на Google Maps стала важливим науковим відкриттям

Спелеолог випадково зробив ваажливе відкриття завдяки Google Maps/Фото: Matej Lipar/Google Earth

Переглядаючи на Google Maps рівнини Налларбор у Південній Австралії, чоловік натрапив на дивний візерунок, схожий на "шрам", що призвело до подальшого наукового дослідження та важливого відкриття.

Деталі

Відкриття зробив спелеолог, який шукав печери та карсти в австралійській глибинці в одному з південних регіонів. Він побачив незвичайний об’єкт приблизно за 20 кілометрів на північ від Трансавстралійської залізниці та за 90 кілометрів від старого залізничного поселення під назвою Форест. Це великий об'єкт, розміром приблизно 11 кілометрів у довжину та від 160 до 250 метрів у ширину.

Досліджуючи об'єкт, Матей Ліпар, допоміжний науковий співробітник Школи Землі та планетарних наук Університету Кертіна, поглянув на старіші супутникові зображення Google і виявив, що він вперше з’явився десь між 16 і 18 листопада 2022 року.

За словами Ліпара, блакитні круглі візерунки з’явилися поруч зі шрамом, що вказує на калюжі води від сильного дощу. Після більш детального дослідження вчені зрозуміли, що шрам був утворений надзвичайно потужним торнадо, про яке ніхто не здогадувався.

Команда відвідала місце, а також переглянула інші історичні дані про погоду в регіоні у той час, помітивши, що цим місцем пройшов холодний фронт з інтенсивною хмарністю та значною кількістю опадів. Виявляється, що метеорологи пропустили надзвичайно сильний торнадо у 2022 році. Ліпар зазначає:

Характеристики шраму, включаючи його циклоїдні сліди, що вказують на активність вихорів всмоктування, і аналіз пов’язаних погодних умов, вказують на торнадо, що рухається у східному напрямку та обертається за годинниковою стрілкою, з передбачуваною силою в межах категорії F2 або навіть F3 на Шкалі Фудзіти, швидкість вітру, ймовірно, перевищувала 200 кілометрів на годину.

Команда вважає це відкриття особливо важливим, враховуючи те, що в цьому регіоні немає потенційних свідків торнадо, а також відсутність інфраструктури та майна, які могли б попередити вчених про погодні явища та постраждати від них.

Лише три торнадо були задокументовані на рівнині Налларбор, але вони могли траплятися частіше і залишатися непоміченими через віддаленість цього району. Команда припускає, що подальше використання супутникових зображень може допомогти вивчити торнадо в таких же віддалених регіонах, і, можливо, навіть використання машинного навчання може допомогти ідентифікувати інші торнадо, які дослідники могли пропустити. Краще розуміння торнадо в таких регіонах може розширити можливості прогнозування та допомогти у своєчасному розповсюдженні попереджень, що зрештою сприятиме кращій готовності та стратегіям зменшення ризику. загалом це дуже непоганий результат від звичайного перегляду карт Google.

Раніше у відкритті, яке кидає виклик традиційній оптиці, вченим вдалося змусити лазерний промінь відкидати власну тінь — подвиг, який раніше вважався неможливим, оскільки світло зазвичай проходить крізь інше світло без перешкод.

Джерело: IFLScience

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин